Cumhurbaşkanı Erdoğan Galataport için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Galataport için tarih verdi
27 Şubat 2021, 09:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi’nin açılışında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atlas Sineması ile İstanbul Sinema Müzesi’nin açılışında açıklamalarda bulundu.

Galataport ve AKM için tarih veren Erdoğan, şunları söyledi:

* Her ne kadar salgın sebebiyle misafir ettiğimiz turist sayısında düşüş olsa da normalleşmeye birlikte çok daha yüksek sayılara ulaşacağımız biliyoruz.

Rezervasyonlarda patlama yaşanıyor, İstanbul tek başına 100 milyon turist ağırlayabilir

* Seyahat kısıtlamalarını kaldıran veya hafifleten her yerde ülkemize rezervasyonlarda adeta patlama yaşanıyor.

* İnsani zenginlikleri, kültür ve sanat iklimi bakımından İstanbul ile kıyaslanamayacak yerler çok yüksek rakamlarda turist çekiyor.

* Bu tabloya baktığımızda İstanbul’un tek başına 100 milyonluk bir turist ağırlama potansiyelini barındırdığını söyleyebiliriz.

*Beyoğlu Kültür Yolu sinemamız yanında Galataport, Galata Kulesi, Galata Mevlevihanesi, Narmanlı Han, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi, AKM’yi de içeren dev bir projedir.

* Galataport projesi tamamlandığında hem kültür sanat hayatına hem turizmle çok büyük katkılar sunacak bir atılımdır. Sadece turizm sektörüne 5 milyar dolarlık ilave katkı sağlaması beklenen Galataport, 25 milyon ziyaretçi, 7 milyon turist ve 1.5 milyon gemi yolcusu potansiyeliyle dünya çapında bir projedir. Dünyanın tüm ünlü markaları bu mekanda yer almak için şimdiden arayış içindedir.

Galataport'un Nisan'da açılmasını bekliyoruz

* İstanbul Modern ile İstanbul Resim ve Heykel müzeleri küresel düzeyde ilgi görmektedir. Nisan ayından itibaren Galataport’un faaliyete geçmesini bekliyoruz. Tarihi ve kültürel zenginliklerimizi ne kadar iyi korur ve geliştirsek millet olarak o kadar çok kazanırız.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha