Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken 'Mir kart' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken 'Mir kart' açıklaması!
23 Eylül 2022, 08:30
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'ya karşı yaptırımlar konusunda Türkiye'ye bir baskı gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruyu cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için bulunduğu New York’ta Türkevi’nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Rusya'ya yaptırımlar konusunda Türkiye'ye baskı gelip gelmeyeyeceğiyle ilgili soruyu cevaplandırdı.

En önemli nokta Mir kart, adımlar atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’ya karşı yaptırımlar konusunda Türkiye’ye bir baskı gelip gelemeyeceği konusundaki bir soruya şöyle yanıt verdi:

“En önemli nokta Mir Kart denilen olaydır. Bu Rusya ile bizim aramızda bir adımdı. Bu konu hakkında atacağımız adımların değerlendirmelerini ilgili arkadaşlarımızla yapıyoruz. Ona göre adımlarımızı inşallah yine atacağız. Alternatifimiz var tabii, o ayrı. Ama bütün dert, işte bu yaptırımların farklı versiyonları. Bunlar tabii gerçekten dostluğa falan yakışmıyor, ekonomik ilişkilerimizin düzenlenmesine yakışmıyor. Biz şimdi ister istemez ne yapacağız? Alternatifleri ne olabilir; bu alternatifler üzerinde ilgili bakan arkadaşlarım görüşmelerini yapıyorlar. Bu görüşmelerden sonra da İstanbul’da cuma günü inşallah bütün ilgili arkadaşlarımı toplayacağım. Onlarla bir toplantı yapıp, burada da nihai kararımızı vereceğiz.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha