Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan 'Rus turist' açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan 'Rus turist' açıklaması!
29 Temmuz 2021, 10:45
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, RİA Novosti'ye röportajında, Türkiye’nin, Rus turistlere sınırlarını kapatıp kapatmayacağı sorusunu yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, RİA Novosti haber ajansına röportajında, koronavirüsün yeni mutasyonlarıyla beraber vaka sayılarının yeniden artmasıyla Türkiye’nin, Rus turistlere sınırlarını kapatıp kapatmayacağı sorusunu yanıtladı.

Rus turistlere Türkiye sınırlarının kapanmasını beklemiyoruz, ama...

Küçükyılmaz soruyu şöyle cevapladı:

"Koronavirüs salgınının seyrine göre politikalar hızla değişebiliyor. Ülkeler kapatma kararının ardından yeniden açılma kararı alabiliyor. Vaka sayılarının önümüzdeki günlerde aşılama ile belli oranda düşmesi öngörülüyordu. Fakat virüsün delta, delta plus gibi yeni varyasyonlarının ortaya çıkmasıyla vaka sayılarının yeniden artabileceğinden endişeliyiz. Biz mümkün mertebe hayatın devam ettiği, sınırların açık olduğu bir senaryoyu bekliyoruz. Ama durum çok vahim bir hal alırsa mevcut tedbirler arttırılabilir ve gözden geçirilebilir. Bu konuda ilkesel olarak bunu söyleyebiliriz ama uygulamaya dönük kesin bir şey söylemek doğru değil."

Yorumlar
Hüseyin
29 Temmuz 2021, Perşembe 12:49
Durum vahim halde zaten otel çalışanlarını koronalı halde çalışıyor kovid testine bile gönderilmiyor .hastanede yatan bir kovid hastasının masrafını 50 Rus turist karşılayamaz Türkiye'nin acilen Rusya'ya sınırını kapatması lazım eğer kendi halkını önemsiyorsa
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha