Cumhurbaşkanı '24.00'e kadar' derken Bakan TURYİD Başkanı'na 'Uzatma' sözü verdi

Cumhurbaşkanı '24.00'e kadar' derken Bakan TURYİD Başkanı'na 'Uzatma' sözü verdi
23 Haziran 2021, 18:43
Cumhurbaşkanı'nın gece müzik yasağıyla ilgili sözlerinin ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy farklı söylemlerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz kabine toplantısının ardından gece müzik yasağını duyurmuştu. Erdoğan “Kusura bakmasınlar, Gece, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” ifadelerini kullanmıştı. Gece 24:00’ten sonra müzik yasağına tepkiler yükselmişti.

Bakan Ersoy farklı konuştu: Kalkacak

Müzik yasağıyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Cumhurbaşkanı'ndan farklı konuştu.

Antalya’da gerçekleştirilen Birinci Uluslararası Gastronomi Turizm, Ağırlama, Otel, Restoran ve Yatırım Zirvesi fSUMMIT’te konuşan Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer, mekanlardaki müzik kısıtlamasının kalkacağını söyledi.

Dünya'dan Hüsniye Güngör'ün haberine göre; Antalya’ya gelmeden önce Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştüğünü söyleyen Demirer şu bilgiyi verdi: “Kendisinin de izniyle buradan duyurmak isterim ki, müziğin 24.00 ile sınırlandırılması kademeli normalleşmenin bir parçası. Sayın Bakan bunu başka hiçbir yere çekmeye gerek olmadığını, kısıtlamanın yakın bir zamanda kademeli bir şekilde kalkacağını söyledi.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha