Cruisera Tuna Nehri turlarına iki yeni durak daha ekledi

Cruisera Tuna Nehri turlarına iki yeni durak daha ekledi
22 Kasım 2017, 18:30
Nehir turlarının önde gelen ismi Cruisera, 2018 yılının 2. faslı olan Ms Bellejour ile Tuna, Ren ve Main Nehir Programları’nı duyurdu. İşte Cruisera'nın Tuna Nehri turlarına eklediği iki yeni durak...

Nehir turlarının önde gelen ismi Cruisera, 2018 yılının 2. faslı olan Ms Bellejour ile Tuna, Ren ve Main Nehir Programları’nı duyurdu.

İspanyol iş ortağı Crucemundo’nun Ms Bellejour gemisini 2018 yılı için tüm sezon boyunca kiralayan Cruisera; farklı tarihlerde nehir turları sunuyor. Ms Bellejour gemisi Avrupa, Amerika, Rusya ve Çin gibi önemli pazarlarda da hizmet veriyor.

Main ve Tuna Nehirlerine az sayıda geminin tur düzenlemesi nedeniyle; Cruisera’nın Ms Bellejour gemisiyle sunduğu bu programı oldukça rağbet görüyor. Cruisera, 2018 yılı için Tuna Nehri turları kapsamında iki yeni durağa daha uğruyor. Balkanların cazibe merkezi olan Belgrad ve Novi Sad; Ms Bellejour gemisinin yeni durakları arasında yer alıyor.

Birçok kaynakta delüks olarak belirtilen Ms Bellejour gemisi, 2018 için Türk misafirlerinin beklentilerini göz önünde bulundurularak hizmet kalitesi daha da arttırdı.

Cruisera’nın düzenlediği tüm paket turları kesin kalkışlı olup; gezilerde deneyimli Türkçe rehberler yer almaktadır.

İşte Cruisera’nın Ms Bellejour Gemisi’yle sunduğu Main ve Tuna Nehir turunun ayrıntıları

1. Gün İSTANBUL - FRAKFURT - MAINZ / ALMANYA

05.30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri

07.55 Türk Hava Yolları’nın TK 1587 sefer sayılı uçuşu ile Frankfurt’a hareket.

10.10 Frankfurt’ta varış panoramik kısa bir şehir turu ve Mainz’a hareket.

Mainz

Johannes Gutenberg’in Kenti; Mainz. Ren nehri kıyısında yer alan Mainz Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Mainz, Avrupa'nın belli başlı deniz, demir, hava ve karayollarının kesiştiği bir noktadır, verimli Ren vadisinin ticaret merkezidir. Matbaayı icat eden ünlü mucit Johannes Gutenberg’in doğduğu kenttir. Mainz, bir festivaller ve eğlenceler merkezidir. Şehir, geniş yeşil alanlar ve parklar zenginidir.

2. Gün MILTENBERG / ALMANYA

Miltenberg, Main nehri kıyısında iyi korunmuş bir ortaçağ köyüdür. Burada bulunan ‘bar Hotel zum Reisen’ Almanya'daki en eski barlardan biri olarak bilinir. Eski şehir, Mainz Kapısı ve köprüsü arasındadır. Miltenberg köprüsü, kalesi ve evleri ile etkileyici ve görülmeye değerdir.

3. Gün WÜRZBURG / ALMANYA

Main Nehri üzerinde yer alan Würzburg, Bavyera eyaletinin kuzeyinde yer alır ve beşinci büyük kentidir. Würzburg tarihi yapısı 1981'de UNESCO tarafından korunma altına alınmıştır. Würzburg, romantik yolun kuzeydeki başlangıç noktasıdır. Almanya'nın en büyük ve en eski üzüm bağlarını barındıran bir şehirdir. Bavyeralı biracıların yanında Aşağı Frank ülkesinin şarap kentidir.

4. Gün BAMBERG / ALMANYA

Bamberg, Almanya’nın yukarı Frankonya bölgesinde yer alır, Regnitz Nehri üzerinde olup, nehrin Main Nehri ile birleşme noktasına yakın mesafede kurulmuştur. 1993 ‘ten beri şehrin büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Koruma altındaki bölgelerden olan Altstadt, tamamen korunmuş, muhteşem tarihi mimarisi ile neredeyse hiçbir modern unsur barındırmayan şehir planlaması ile Bavyera bölgesinin incisidir. Bamberg, Almanya’nın en güzel yerleri arasında gösterilir, şehir nehir ve kanallar aracılığı ile bölünmüştür. Şehir, orijinalinde tıpkı İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuştur.

5. Gün NÜRNBERG / ALMANYA

Tarihte Roma-Germen İmparatorluğu’nun uzun dönem başkentliğini yapmıştır. Münih’ten sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık ikinci şehridir. Konum olarak, Pegnitz Nehri, Ren Nehri ve Main-Tuna kanalının etrafında kurulmuştur. Sanayi devriminden sonra Almanya’nın ‘’Endüstri Başkenti’’ olarak bilinir. Ortaçağ’dan fırlamış gibi görünen kanalları, gotik mimarileri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir şehirdir. Şehirde her yıl onlarca fuar düzenlenir.

6. Gün REGENSBURG / ALMANYA

Regensburg; İkinci dünya savaşında Almanya’da en az hasar gören şehirlerden biridir. Tuna, Regen ve Naab Nehirlerinin birleştiği noktada yer alır. Romalılar tarafından keşfedilmiş olan şehir, 2006’dan beri UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer almaktadır. Orta Çağ’a dayanan birçok simgesel yapıya sahiptir. Almanya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Avrupa’nın en modern üniversite hastanelerinden biri olan ‘’Universitatsklinikum’’ Regensburg’a ev sahipliği yapmaktadır.

7. Gün PASSAU / ALMANYA - LINZ / AVUSTURYA

Üç nehrin birleştiği bir konumda bulunan Dreifl üssestadt (üç nehrin şehri) Passau, Bavyera eyaletinin en önemli ortaçağ şehirlerindendir. Tuna nehri burada Inn ve Ilz nehirleri ile buluşmasıyla birlikte Avrupa’nın en önemli suyolu olma özeliğini elde ediyor. Ortaçağdan bu yana çok iyi korunan Passau ve St Stephan Katedrali Avrupa için önemli bir cazibe merkezidir.

Tuna Nehri üzerinde bulunan Linz, Avusturya’nın 3 büyük şehri ve 2009 yılında Litvanya’nın başkenti Vilnius ile birlikte Avrupa’nın kültür başkenti olmuştur. 2014 yılında bu yana UNESCO’nun yaratıcı şehirler listesindedir. Linzer pastaları ile ünlü olan bu şirin şehir zengin ve renkli şehir yaşamı ile birçok gezgin için cazibe merkezi olmuştur.

8. Gün BRATISLAVA / SLOVAKYA

Tuna nehrinin zamanla oluşturdu tepenin yamacında kurulu Bratislava harikulade bir yere sahip. Müthiş saray ve barok yapıtlarıyla sizlere keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayacak.

9. Gün VİYANA / AVUSTURYA

Beethoven, Mozart, Haydn gibi birçok klasik müzik ustasının yetişmesine ve konserlerine sahne olmuş, ünlü ressam Gustav Klimt’e ilham kaynağı olmuş bir şehir Viyana. Sarayları, operaları, müzeleri, barok, gotik, modern, post modern binaları ve buram buram tarih kokan sokaklarıyla tam bir kültür mirası durumundadır. Viyana, farklı imparatorluklara başkentlik yapmış, tarih kültür ve mimari alanda kozmopolit bir şehirdir. Kültürel dokusunun yanında mutfağı da görülmeye değerdir. Her tür yemek çeşidine rastlayabileceğiniz Viyana mutfağının en ayırt edici özelliği ise farklı lezzetteki sosların birbiri ile harmanlanmasından ortaya çıkan aromalardır. Seyahatiniz sırasında mutlaka denemenizi öneririz.

Viyana’nın tarihi sokakları Ringstrasse denilen bir çember içerisinde kurulmuş. Görkemli belediye binası Rathaus, en eski üniversitelerden Viyana Üniversitesi, konukları arasında Kraliçe II. Elizabeth, Charlie Chaplin gibi ünlü isimlerin yer aldığı, inşaatında genç Hitler’in çalıştığı Hotel Imperial, ünlü posta binası Postsparkasse ile Avusturya Parlamento binası gibi şehrin çok önemli yapılarını bu rota üzerinde görebilirsiniz.

10. Gün VİYANA / AVUSTURYA

Kahvaltıdan sonra, kısa süre serbest zaman ve havaalanına transfer.

14.10 TK 1886 Nolu sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket

17.25 İstanbul’a varış

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha
   
>