20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

Çorumlular tanıtımda kimsenin yapmadığını yapacak...

Çorumlular tanıtımda kimsenin yapmadığını yapacak...
14 Mayıs 2018, 10:05
Çorum, turizm tanıtımında ilhamı, psikolojik sorunları nedeniyle geceleri mezarlıkta ağlayan 'gizemli genç kız'da buldu...

Günlerdir mezarlıkta ağlayan haberleriyle gelen Çorum'dan bir şaşırtıcı haber de kentin kültür ve turizm il müdüründen geldi. Kentin tanıtımı için bir efsane araştırırken mezarlıkta ağlayan kız konusunun gündeme geldiğini söyleyen Çorum İl Kültür Turizm Müdür vekili Ömer Arslan, basına verdiği demeçte "Mezarlıkta ağlayan kızdan yola çıkarak Çorum'a katkı yapacak bir hikaye geliştirmek istiyoruz" dedi.

Mezarlıkta ağlayan 'gizemli genç kız'ın hikayesinden yola çıkılarak kente gelecek turist sayısını artırmak için çalışmalar başlattıklarını Çorum İl Kültür Turizm Müdür vekili Ömer Arslan, "Güzel şehrimizi anlatacak hikayelerin, efsanelerin oluşturulması yönündeki çabamız devam etmektedir. Kültür turizmindeki değişim önceki yıllara göre üst ölçeklerdedir. Şu bilinmektedir ki, bu tür efsanelerin yaşandığı bölgede turizme büyük bir katkısı bulunmaktadır. İlimizin tanıtımında bir efsane araştırırken bir anda bu konu gelişmiştir. Sadece sosyal medyanın yazdığı hikayelerden efsane geliştireceğiz. Çalışmayı onay için bakanlığa ileteceğiz" dedi.

"Hikaye bulabilirsek bakanlığın onayına sunacağız"

Genç kızın kimliğinin tespit edilerek olayın kapandığını hatırlatan Arslan, şöyle devam etti: "Olay süresince insanlar Çorum'u konuştu. 'Özellikle sosyal medyada büyük ilgi uyandıran olayı hikayeleştirerek kentin tanıtımına ve turist sayısının arttırılmasına katkı yapabilir miyiz?' şeklinde bir düşüncemiz oluştu. Tabii ki bunu yaparken genç kızımızın kimliğini gizli tutup ona ya da ailesine herhangi bir olumsuzluk gelmemesini sağlamak zorundayız. Şu anda bu anlamda bir çalışmamız var. Somut olarak kullanabileceğimiz bir hikaye bulabilirsek Bakanlığın onayına sunacağız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha