Cornelia De Luxe Resort üçüncü oteli için Kıbrıs’ı seçti

Cornelia De Luxe Resort üçüncü oteli için Kıbrıs’ı seçti
sayfayı yazdır, turizm ajansı
17 Haziran 2017, 17:29
Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Ali Şahin, markanın gelecekteki yatırımlarına ilişkin Turizm Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Cornelia De Luxe Resort Otel Genel Müdürü Ali Şahin, markanın üçüncü otelini 150 milyon Dolarlık yatırım ile Kıbrıs’ta açacaklarını açıkladı.

Ali Şahin sektörün mevcut durumu hakkında da açıklamalarda bulundu. İspanya ve Yunanistan’ın, Rus turisti keşfettiğinden beri bu pazara çok ağırlık verdiğine dikkat çeken Şahin; şunları söyledi:

“Yüksek harcama yapan Ruslar, İspanya, Yunanistan, Portekiz, Tayland gibi ülkelere kaymaya başladı. Rusya’da bir kere doların rubleye göre değer kaybetmesi Rus turisti önemli oranda etkiledi. Biz Rusların ekonomik turlarla gelmesini istemiyoruz. Biz Avrupa pazarında zaten ekonomik turlarla bu açığı kapatıyoruz. Bizim Rus pazarından beklediğimiz daha yüksek segment turistin gelerek lüks odaların, villaların satışının daha fazla olması.”

Ali Şahin, son olarak yurt içi pazarı değerlendirdi. Erken rezervasyonda yüzde 13 artış yaşandığına dikkat çeken Şahin; “yurt içi pazarı artık belli ölçüde yerleşiyor. Önceden okul kapanmasıyla başlayan iç pazar artık mayıs ayı itibariyle başladı ve eylül sonuna kadar uzadı. Erken rezervasyonda da bu yıl ciddi bir artış var. Biz Cornelia olarak mayıs ayında yurt içi pazarında yüzde 70’e kadar çıktık. Geçen yıla göre iç pazarda tüm sezon için yüzde 23’lük bir artış bekliyoruz.” dedi.

Yorumlar