Corendon, Türkiye'ye koronasız tatil paketi satacak

Corendon, Türkiye'ye koronasız tatil paketi satacak
15 Mayıs 2020, 09:19
Corendon, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu sınırlı sayıda noktaya 'koronasız' tatil paketi sunacağını açıkladı.

Havayolu şirketi de olan Corendon firmasının müşterileri, Amsterdam havaalanı Schiphol yakınlarındaki bir test noktasında, uçuşlarından hemen önce koronavirüs için test edilecek.

Tura katılan herkese test yapılacak

Tatilcilerin otele kadar olan yolculuğunda bulaşı önleyecek şekilde dış dünyayla temassız seyahat ayarlaması yapılacak. Amsterdam’da havaalanı transferi, uçak, Türkiye’de transfer ve konaklamada çalışan herkese ve tura katılanlara test yapılacağını açıklayan şirket, misafirlerin kaldıkları süre boyunca otellerinden ayrılmamaları şartıyla turistlerin sosyal mesafe ve maske endişesi olmadan tatil yapabileceğini açıkladı.

İlk önce Türkiye'ye yönelik turlarda sunacak

Hollanda merkezli tur operatörü Corendon, koronasız tatil satışlarına başlayacağını duyururken ilk etapta Türkiye'ye yönelik çalışmalarına başlıyor.

Antalya'da sahibi olduğu oteller için geçerli

Şirketten yapılan açıklamada, tatil satışlarının Corendon'un tüm yolculuğu kontrol edebileceği durumda olması kaydıyla gerçekleşeceği duyuruldu. Dolayısıyla tatiller, şirketin Antalya'da sahibi olduğu oteller için geçerli, uçuşlar da Corendon grubunun hava yolu şirketiyle yapılacak.

Amsterdam'daki otelinde bir test merkezi kurduğu belirtilen Corendon, pilotlar, kabin memurları, transfer görevlileri de dahil olmak yüzlerce çalışanına uzman doktorlarla koronavirüs testi yaparken Schiphol Havalimanı'nı yakınlarındaki bir diğer otelinde de, 50 euro karşılığında uçuş öncesinde yolcularına Covid-19 testi uygulayacak.

Corendon tarafından yapılan açıklamada ise tatile uygun müşterilerine, otelden Antalya'da sahip oldukları 3 otele varana dek dış dünyayla bağlantılarını kesecek şekilde yolculuk ayarlaması yapılacağı belirtildi. Testten geçmemiş kimseyle temas sağlanmayacağı için uçuş esnasında da maske ve sosyal mesafe zorunluluğu aranmayacak ve uçaktaki yemek servisi de normal şekilde sürecek.

26 Haziran'dan itibaren bunu sağlayabileceğimizi düşünüyoruz

Corendon CEO'su Steven van der Heijden yapılan açıklamada, “1.5 metrelik mesafe ve maske zorunluluğu olan tatil bizim için bir tatil değildir. Müşterilerimizin tatil boyunca otellerinde özgür olmasını istiyoruz ve bunu 26 Haziran tarihinden itibaren sağlayabileceğimizi düşünüyoruz" derken, tek şartın otelden asla ayrılmamak olduğunun altını çizdi.

Daha önceki deneyimlerine atıfta bulunan Corendon'un tepe yöneticisi, "Müşterilerimiz otellerden genelde ayrılmıyor çünkü hem yeme içme hem de eğlence olarak oteller her şeyi karşılıyor. Dolayısıyla tatilcilerin büyük bölümünün istekli olacağını düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Diğer ülkelerdeki otoritelerle de görüştüklerini belirten Corendon yetkilileri, kendi otellerinin olduğu İspanya'nın Ibiza ve Karayipler'de bulunan Curaçao için de çalışma yürüttüklerini belirtti. Sicilya ve Sardinya'nın da adaylar arasında yer aldığı belirtildi.(Habertürk)

Yorumlar
Levent Sözeri
18 Mayıs 2020, Pazartesi 06:58
Yanliz uçuş bileti saticakmisiniz
Gökhan gök
18 Mayıs 2020, Pazartesi 09:44
Slm Ucuslar ne zaman basliyor türkiye ye kesin olarak
Tolga Baydar
18 Mayıs 2020, Pazartesi 12:25
Biz biletimizi 31 Temmuz da Berlin -Izmir 8 Eylül Izmir -Stuttgart için Mart ayında yani Corona dan önce almıştık. Şimdi ne yapacağız bize yardımcı olurmusunuz
Nuran yılmaz
15 Mayıs 2020, Cuma 03:24
Paket harici vatandaşlar için ne düşündüğünü yazmamış akraba ziyaretimizi nasıl yapcaz
Emre tavşan
15 Mayıs 2020, Cuma 09:40
İyi günler ben istiyorum tatil paketi yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 0535.027.64.06
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha