Corendon Sports Open'da kazananlar belli oldu

Corendon Sports Open'da kazananlar belli oldu
23 Mayıs 2023, 12:07
20 ülkeden 60 tekerlekli sandalye tenisçisi, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için 2. kez Corendon Sports Open’da mücadele etti

Türk sporunun en önemli destekçilerinden Corendon Airlines’in isim sponsorluğunda bu yıl ikinci kez Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenen “Corendon Sports Open” sona erdi. Dünyanın dört bir yanından gelerek Antalya’da buluşan tenisçiler bir kez daha sporda engel tanımadı.

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun destekleriyle düzenlenen Corendon Sports Open Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nda tenisçilerin mücadelesi heyecan dolu anlara sahne olurken merakla beklenen sonuçlar ise belli oldu.

Ülkemizde tenis severlerin uğrak noktası haline gelen Megasaray Tennis Academy’de gerçekleşen turnuvada 20 ülkeden 60 tekerlekli sandalye tenisçisi 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için ve para ödülü için kıyasıya mücadele etti. Junior, Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde karşılaşan sporcular, izleyenlere tenis ziyafeti sundu.

Corendon Sports Open’da Erkekler kategorisi şampiyonu Iraklı Hussein Hel olurken, dünya 33 numarası Fransız Nicolas Carrier turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Kadınlar kategorisinde ilk sırayı ise İsviçreli Nalani Boub aldı. Rus tenisçi Ludmilla Bubnova, Nalani’nin ardından turnuvada kadınlar kategorisi ikincisi oldu. Junior kategorisinde genç yetenek İtalyan Francesco Fellici Corendon Airlines Open’da yakaladığı başarıyı sürdürerek birinci olurken Avusturyalı Maximillian Taucher ikinci oldu. 2024 Paris Paralimpik Oyunları için oldukça kritik önem taşıyan turnuvada ise Türk sporcularımız Emirhan Toper ve Yunus Emre Aslan’dan oluşan takımımız ise Erkekler Çiftler kategorisinde ikinci oldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha