Corendon kurucu ortağı Yıldıray Karaer: Hollanda bize haksızlık yaptı

Corendon kurucu ortağı Yıldıray Karaer: Hollanda bize haksızlık yaptı
01 Temmuz 2020, 23:17
Corendon'un Hollanda'dan Antalya'ya yönelik 10 Temmuz'da başlayacağını açıkladığı turistik uçuşlara Hollanda hükümetinden tuhaf bir tepki gelmişti. Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer , TÜRSAB TV'deki 'Turizm Gazetecileri Soruyor' programında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Corendon Avrupa'dan Türkiye'de 11 şehre yönelik düzenlediği tarifeli uçuşlara geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Corendon 10 Temmuz'dan itibaren Hollanda'dan Antalya'ya turistik charter uçuşlarına da başlayacağını açıklamıştı.

Corendon 'Coronasız tatil' için Antalya'ya gelecek turistlere test yapacağını açıklamıştı

Corendon Hollanda'dan Antalya'ya yönelik turistik uçuşlara katılan tatilcilerin korona testine tabi tutulacağı, otelden çıkmayacağı ve kaldıkları süre içinde iki korona testi daha yapacağını açıklamıştı.

Hollanda Başbakanı'ndan Corendon'a garip tepki!

Son yıllarda Türkiye'ye ilgileri hızla artan Hollandalı turistleri çekmek için düzenlenecek charter uçuşlara Hollanda Hükümetinden garip bir tepki gelmişti. Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, Corendon'un başlatacağını duyurduğu 'koronasız tatil' operasyonlarına halkın katılmaması gerektiğini söyledi. Hollanda Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, Corendon'un satın aldığı testlerin güvenli olmadığını ileri sürdü. ''Bu bir tür sahte güvenlik. Her şey dahil tatile virüs de dahil olabilir.'' ifadelerini kullandı.

Yıldıray Karaer: Bize haksızlık yaptılar

Corendon Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer, TÜRSAB TV'deki 'Turizm Gazetecileri Soruyor' programında konuyla ilgili açıklama yaptı. Kendilerinin ve diğer tur operatörlerinin çabalarıyla Hollanda'dan Türkiye'ye gelen turist sayısının geçen yıllarda 1.2 milyona ulaştığını ifade eden Kararer, şöyle konuştu: " Hollandalılar Türkiye'de tatile alıştı. Biz de özellikle tatil için Türkiye'yi tercih eden Hollandalılara bu imkanı sunmak için ortağım Atilla Uslu ile yaptığımız istişare sonucu 10 Temmuz'dan itibaren Hollanda'dan Antalya'ya charter seferleri düzenlemeye karar verdik. Eski yoğunlukta değil ama 10 Temmuz'da başlamak üzere haftada iki Antalya uçuşu planladık. Uçuşlar için bir Alman firmanın getirdiği PCR testini uygulamaya başladık. Ya giderken ya da döndükten sonra yolcumuza testi yaptırarak bu uçuşları güvenli hale getirmeye çalıştık. Ama Hollanda Başbakanı devreye girdi. Bu testlerin güvensiz olduğunu iddia ettiler. Söz konusu testlerin Hollanda Sağlık Bakanlığı'nın onaylamış olduğu testler söyledik. Ama dinlemediler. Haksızlık yapıldı bize. Türkiye'de gerek havalimanları gerekse otellerde alınan koronavirüs tedbirleri inanın Avrupa'nın hiçbirinde yok. Bunları anlatmaya çalıştık. Ama anladığımız kadarıyla işin pandemi ya da salgınla alakası yok. Ekonomik bir kaygı. Yolcunun Türkiye'de değil Avrupa da kalması isteniyor Atilla bey Hollanda başbakanı ve Ulaştırma Bakanı'na konuyla ilgili sunum gönderdi. Hollanda'dan Türkiye'ye haftada 76 tarifeli sefer yapıldığını da vurguladı. Biz bunların yanına turistik uçuşları da eklemek istedik ama tepki gördük. Bu uçuşları büyük ihtimalle de bekleteceğiz. Perşembe günü Bakanlarımız Almanya'ya seyahat yapacaklar. Almanya'dan olumlu sonuç alınırsa 15 Temmuz sonrası için Antalya'ya charter uçuşlarını başlatabiliriz."

Yorumlar
Erhan Tunç
02 Temmuz 2020, Perşembe 11:53
Allah yar ve yardımcınız olsun. Her turizmci, siyasetci, yerel yönetici Correndon kadar özveri gösterseydi bu ülkede turizm çok farklı yerlere gelirdi. Daha bir kaç yıl önce Hollandalının itiyle atıyla uyguladığı faşizmi dünya birşey yapamadan izlemişti.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha