Corendon inanç turizmi için Mimsaraya ile el sıkıştı

Corendon inanç turizmi için Mimsaraya ile el sıkıştı
03 Kasım 2016, 12:43
Corendon Airlines, inanç turizmi ve incoming turları düzenleyen önemli firmalardan Mimsaraya Turizm ile işbirliği yaparak hac ve umre uçuşları düzenleyeceğini duyurdu.

Corendon Turizm Grubu, turizm sektöründe faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor. Corendon Airlines’ın Mimsaraya Turizm ve Havacılık ile işbirliğine giderek, 11 Şubat 2016’da Sabiha Gökçen’den Cidde’ye uçarak başlattığı hac ve umre uçuşları Anadolu şehirlerini kutsal topraklara aktarmasız bağlıyor.

Anadolu’nun 19 şehrinden aktarmasız uçuş

Corendon Airlines, şimdiye kadar Anadolu’dan kutsal topraklara yolculuk ederken İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler üzerinden aktarmalı olarak Suudi Arabistan’a ulaşabilen yolculara, geçtiğimiz yıl itibari ile başta Elazığ, Samsun, Hatay, Diyarbakır olmak üzere Anadolu’nun 19 şehrinden direkt uçuşlar düzenlenmeye başladı. Corendon Airlines, esnek ve dinamik operasyon yapısı sayesinde birçok tarifeli havayolunun yapmadığını yaparak, Anadolu şehirlerinden Cidde ve Medine’ye gitmek isteyen yolcuların seyahat sürelerini kısalttı, konforlarını arttırdı. Şubat 2016’dan bugüne 324 hac ve umre uçuşu gerçekleştiren Corendon, bu seferlerle 18 bin 500 hac ve umre yolcusunu kutsal topraklara ulaştırdı.

Hedef 100 bin yolcu

Corendon Airlines ve Mimsaraya Turizm iş birliğiyle, 9 Kasım 2016 tarihinde İstanbul - Medine ve Konya - Medine uçuşlarıyla başlayacak umre seferlerinde bu yıl 100 bin yolcunun taşınması hedefleniyor.

Konuyla ilgili Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer; “Suudi Arabistan uçuşlarımız için Suud Sivil Havacılığı ve Türk Sivil Havacılığı nezdinde çalışmalarımıza başlayarak, zorlu ve detaylı başvuru sürecinin sonunda 2016 Ocak ayında gerekli uçuş izinlerimizi aldık. Türk Sivil Havacılığının bu hattaki uçuşlara özel taleplerini de yerine getirerek başarılı bir operasyon düzenledik. Önümüzdeki umre ve hac sezonu için bir uçağımızı İstanbul’a; diğer bir uçağımızı da Anadolu şehirlerinden Suudi Arabistan’a direkt uçuşlar düzenlemek için tahsis ediyoruz.” şeklinde konuştu.

15 Temmuz şehit ailelerini umreye ücretsiz götürüyor

21 yıldır inanç turizmi sektöründe yer alan ve 81 ilde acenta temsilcisi olan Mimsaraya Turizm ve Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Babaoğlu; “2016/2017 sezonunda inanç turizminde yüzde 7 büyüme bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde Suudi Arabistan’daki destinasyon sayımızı artırarak, uçuş ağımıza Medine, Cidde dışında Al Kasım, Yanbu, Taif, Riyad, Dammam seferlerini eklemeyi planlıyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz seferlerde, geçen yıl 106 şehit yakınını umreye götürmüştük. Bu yıl ise; 15 Temmuz şehit ailelerinden 50 kişiyi ücretsiz olarak umreye götüreceğiz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha