Corendon Hotels & Resorts’den eğitime büyük katkı!

Corendon Hotels & Resorts’den eğitime büyük katkı!
19 Ocak 2023, 12:55
Corendon Hotels & Resorts ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında ustalık telafi programı protokolü imzalandı.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Corendon Hotels & Resorts arasında yaptıkları ustalık telafi programı protokolünün 6. maddesinde yer alan ‘’Okulun Atölye ve laboratuvarlarının yeni teknolojilere dayalı olarak donatılması/desteklenmesi kapsamında okula kat hizmetleri atölyesi kazandıran ilk işletme oldu. Kat hizmetleri atölyesi, Corendon Hotels & Resorts standartlarına uygun bir atölye olmuş ve bu atölye sayesinde öğrencilere otelcilik standartlarına uygun eğitim alma imkânı sundu.

“Çalışanlar, bu program sayesinde eğitimlerini tamamlayacaklar”

En az ortaöğretim kurumu mezunlarından Bakanlıkça belirlenen Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programını başarı ile bitirenlere ustalık belgesi veriliyor. Çerçeve öğretim programında yer alan alan/dal dersleri işletmelerde yapılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında uygulanmak üzere 24 alan 97 dalda "Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programları" hazırlanmış ve Corendon Hotels & Resorts tarafından uygulamaya konuldu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha