Corendon Airlines Antalya Havalimanı’na sezonun ilk yolcularını indirdi

Corendon Airlines Antalya Havalimanı’na sezonun ilk yolcularını indirdi
27 Haziran 2020, 13:08
Corendon Airlines aylar sonra Antalya Havalimanı'na sezonun ilk yolcularını getirdi.

Pandemi sebebiyle uluslararası uçuşlarına ara veren Corendon Airlines, 26 Haziran itibariyle Avrupa’dan Antalya’ya ve Anadolu’nun diğer 11 şehrine uçuşlarına başladı. Corendon Airlines’ın Düsseldorf – Antalya seferini gerçekleştiren XC 5804 uçuş kodlu uçağı 130 yolcusu ile Fraport TAV Antalya Havalimanına 27 Haziran 2020 saat 00:20’de iniş yaptı. Bir havacılık geleneği olan su takı ile karşılanan Corendon’un sezondaki ilk yolcuları uçaktan maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde indiler.

Fraport-TAV Antalya Havalimanı’nın aldığı önlemler eşliğinde güvenli bir şekilde otobüs ile geldikleri terminale termal kameradan geçerek giriş yapan yolcuların Corendon Airlines ve Antalya Havalimanı’nın aldığı Korona virüs tedbirlerinden memnun olduğu gözlemlendi.

Ortak Girişimlerle Türkiye’ye Yolcu Trafiğinin Artacağına İnanıyoruz!

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, “Bilindiği üzere Almanya’nın 31 Ağustos 2020’ya kadar uzattığı AB ülkeleri destinasyonlara uygulanan seyahat uyarısının daha erkene çekilmesi için hem havacılık hem turizm hem de Hükümetimiz nezdinde girişimler devam ediyor. Biz de bu doğrultuda Avrupa’dan Türkiye’ye uçuşlarımızı 26 Haziran itibari ile başlattık. Türkiye’nin güvenli olduğuna inanıyor, tüm yurtdışı tanıtım çalışmalarımızda uçuştan başlayarak havalimanlarımız ve otellerimizde alınan önlemlerin altını çizmeye önem veriyoruz. Bakanlığımızın yoğun havaalanlarında Kovid-19 test merkezlerinin açılacağını ve Anadolu şehirlerinde belirlenen test merkezlerinde de turistlere test yapılabileceğini açıklamasını da çok olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Tüm bu girişimlerin sonuç vermesi durumunda trafiğimizin ve doluluğumuzun artmasını planlamakta ve hedeflemekteyiz.” şeklinde konuştu.

Corendon Airlines’dan Türkiye’de Tatili Güvence Altına Alan Uygulamalar

Karaer, ayrıca bu sezonda Türkiye turizmine destek vermek amacıyla uyguladıkları diğer projeleri de aktardı. Karaer, “Corendon Airlines olarak Alman turistlerin Türkiye’de güvenle tatil yapabilmeleri için bir hizmet daha geliştirdik. Türkiye’de tatili esnasında Korona virüse yakalandığı tespit edilen ve dönüş biletleri Corendon Airlines’dan olan yolcuları, tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine geri götürüyor, ayrıca bu yolcuların ailelerine de istedikleri zaman ülkelerine dönme esnekliği tanıyoruz. Yine bir diğer uygulamamız “Biletin Güvende” kampanyası ile misafirlerimize esnek rezervasyon imkanı sağlayarak yolcularımızın biletlerine güvence veriyor, bizden bilet alan yolcularımıza uçuşlarını 31 Ekim 2021 tarihine kadar erteleyebilme ve biletlerini istedikleri destinasyona değiştirebilme olanağı sağlıyoruz.” dedi.

Corendon Airlines’ın 26 Haziran itibariyle Avrupa’dan Antalya’ya başlatacağı uçuş programı şu şekilde:

Yorumlar
Abdurrahman Büyükkeskin
28 Haziran 2020, Pazar 06:00
Türk turizminin başkenti Antalya'da 300 binin üzerindeki turizm çalışanı Covıd 19 nedeniyle ölü sezon dır işsiz. Kısa dönem işsizlik üç ay daha uzatılmasına karşı aylık ödeneği bin 300 kusür liraya düşürüldü. Ayrıca Antalya'ya başta Almanlar ve Avrupalı turistler gewlmediği sürece sektörün işi çok zor görünüyor.
abidinkisik27@htmail.com
27 Haziran 2020, Cumartesi 08:37
inşallah artarak sonu iyi olur ükenin bacasız fabrikası turizm ülkemiz vemilletimize ayırlı olsun Turizm bakanına teşekür ederim Antalya
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha