Corendon 2022'de Türkiye'ye ne kadar turist getirecek?

Corendon 2022'de Türkiye'ye ne kadar turist getirecek?
03 Şubat 2022, 12:01
Corendon, 2022 yılında toplam 10 milyon yolcu taşıyacak ve Türkiye’ye de 6 milyon turist getirecek.

Merkezi Antalya’da olan tamamen Türk sermayeli ve uluslararası havayolu şirketi haline gelen Corendon Airlines, 2022 sezonunda uçak sayısını ikiye katlayacak.

Geçen 2021 yılında 1 milyar Euro’dan fazla ciroya ulaşan ve uluslararası marka haline gelen Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 2022 yılında uçak filosunu iki kat büyüteceklerini ve 50’den fazla uçakla hizmet vereceklerini belirtti. Turizmdays'ten Fikri Cinokur'a konuşan Karaer, şunları kaydetti:

‘’Corendon Airlines olarak 2022 yılında filomuzu iki kat büyüterek 50’den fazla uçakla operasyon yapmayı, toplamda 10 milyon Yolcu taşımayı, 6 milyon yolcuyu da ülkemize getirmeyi hedefliyoruz. Avrupa’dan direkt uçtuğumuz tatil destinasyonu çeşitliliğimizi de zenginleştirmek adına portföyümüze Yunanistan, İspanya, Portekiz, İtalya, Mısır ve Fas'tan yeni uçuşlar da ekleyeceğiz. Ayrıca Antalya, İzmir, Dalaman, Bodrum için yoğun uçuş planlamaları yaptık. Yoğun talep gören Avrupa ile Eskişehir, Zonguldak, Kayseri ve Konya gibi Anadolu şehirleri arasındaki etnik hatlarımız devam ediyor.’’

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha