Çorabatır: 3 otelimde Salı akşamına kadar aşı olmayan kalmayacak

Çorabatır: 3 otelimde Salı akşamına kadar aşı olmayan kalmayacak
16 Ağustos 2021, 13:52
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır Sabah Yazarı Yavuz Donat'a değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat'a turizm sektöründeki son durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şu anda yüzde 70-80 doluluk var

Antalya otellerinde dolulukların bayram döneminde yüzde 100 dolu olduğunu belirten Çorabatır, şu anda dolulukların yüzde 70-80 seviyelerinde olduğunu belirtti.

Yerli pazarın iyi durumda olduğunu belirten Çorabatır " Yabancılarda ilk sırada Ruslar var. Sonra Polonya geliyor. Almanlar da gelmeye başladı. Romanya ve Bulgaristan'dan da gelişler var. Sezonu böyle kapatırsak, 2022'de patlama yaparız." diye konuştu.

3 otelimde aşı olmayan çalışanların oranı yüzde 3, Salı akşamına kadar hepsi aşı olacak

Bütün sorunun aşı olduğunu ifade eden Çorabatır " Üç otelim var. Aşı olmayanlar yüzde üç civarında. Salı akşamına kadar aşı olmayan kalmayacak." diye konuştu.

Şahin: Kasım'dan itibaren turizm geriler

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin de turizm sektöründe çarkların dönmeye başladığını, canlanma yaşandığını belirterek " Bütün arzumuz turizmde 2019'u yakalamak... Ama oteller tam dolu değil... 2019'la kıyaslarsak yüzde 40 düşük. Ağustos, Eylül, Ekim iyi gider... Kasım'dan itibaren turizm geriler... Kasım'dan sonra ne yapacağız? Bütün derdimiz bu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Murat Dağlı
17 Ağustos 2021, Salı 04:03
Sadece aşı olanlar gelsin ama herkes neredeyse aşılandı neden bir sonuç alınamıyor o zaman
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha