COOP TRR Türkiye turizmi için fuar maratonuna devam ediyor

COOP TRR Türkiye turizmi için fuar maratonuna devam ediyor
03 Mart 2018, 14:43
Türk Acenteler Birliği (COOP TRR) ve Türk otelleri Almanya’da Türkiye tanıtımlarına devam ediyor. CMT Stuttgart, ABF Hannover ve Reisen Hamburg fuarlarına katılan COOP TRR, şimdi de Freizeit Nürnberg fuarında çalışmalarına devam ediyor.

Türk acenteleri çatısı altında toplayarak Türkiye turizmi adına Avrupa pazarında önemli bir sinerji yaratan Türk Acenteler Birliği’nin (COOP TRR) Almanya’daki fuar maratonu devam ediyor.

CMT Stuttgart, ABF Hannover ve Reisen Hamburg fuarlarına katılan COOP TRR, şimdi de Freizeit Nürnberg Fuarı’nda Türkiye turizmini bir adım öteye taşımak için çalışmalarını sürdürüyor. 100 bin ziyaretçinin beklendiği Freizeit Nürnberg’de Martı Hotels, Ela Quality, Susesi Luxury, Sherwood Hotels, The Raga, Starlight Resort, Purple Tour ve Escado Yazılım ile Türkiye turizmine katkı sağlamak için stant açan COOP TRR, Türkiye’yi Almanya’da başarı ile temsil ediyor.

Türkiye’den sadece Kemer bölgesinin temsil edildiği fuarda COOP TRR da Türkiye’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlıyor. COOP TRR’ın fuar maratonu önümüzdeki hafta Berlin’de gerçekleştirilecek olan ITB Berlin Turizm Fuarı ile devam edecek. COOP TRR ITB Berlin’de 25 numaralı salonda Türk otelleri ile birlikte tanıtım çalışmalarına devam edecek.

Türkiye’ye karşı dikkat çeken bir ilgi var

Almanya’nın 4 farklı şehrinde katıldıkları fuarları değerlendiren COOP TRR CEO’ları Cumhur Sefer ve Fatih Şenel, “Freizeit Nürnberg, COOP TRR olarak katıldığımız 4. turizm fuarı oldu. Önümüzdeki hafta katılacağımız ITB Berlin ile 5 fuara katılmış olacağız. Türkiye tanıtımına katkı sağlamak için kısa bir süre önce kurduğumuz COOP TRR, önümüzdeki süreçte çalışmalarına aynı hızda devam edecek. Katıldığımız fuarlarda Türkiye’ye karşı dikkat çeken bir ilgi var. Türkiye bu sene Almanya pazarında ciddi bir çıkış yapacak. COOP TRR olarak bu ilgiyi daha da yukarıya taşımak istiyoruz.”

Hasan Çetin: Almanya pazarında yükselişe geçeceğiz

COOP TRR Türkiye Koordinatörü Hasan Çetin ise Türk otelleri ile birlikte katıldıkları fuarlarda önemli bir tanıtım çalışmasına imza attıklarını söyledi. Almanya pazarındaki Türkiye ilgisini de değerlendiren Çetin, Türkiye adına sevindirici gelişmelerin yaşandığını ifade etti: “Her zaman ifade ettiğimiz gibi Alman tatilciler için Türkiye çok özel bir tatil destinasyonudur. Türk turizmi için de Alman tatilcilerin yeri ayrıdır. Bu nedenle son iki yılda Almanya pazarında yaşanan gerileme geçiciydi. Almanya pazarında yükselişe geçeceğimiz bir yıl yaşayacağız” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha