Continent Hotel Kahramanmaraş yeni yüzüyle yakında açılıyor

Continent Hotel Kahramanmaraş yeni yüzüyle yakında açılıyor
24 Kasım 2023, 08:43
6 Şubat depreminden etkilenmeyen sayılı binalardan olan otel binası yenilenerek tekrar açılıyor.

2021 başında hizmete vermeye başlayan ve kısa sürede bölgedeki en iyi otellerin arasına giren, şehrin en stratejik noktalarından olan Batı Çevre Yolu Bulvarı üzerinde bulunan Continent Hotel Kahramanmaraş, 6 Şubat 2023’de meydana gelen hazin depremden sonra, Otelin Yatırımcısı, bölgenin sevilen ve saygın iş insanı Sayın Orhan Akkoyun’un oteli baştan sona yenileme ve binayı – depremden etkilenmeyen sayılı binalardan biri olmasına rağmen – güçlendirme kararı ile hizmetlerine ara vermişti...

Konu ile ilgili bilgi veren, Continent Worldwide Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Zagikyan, “Üzücü ve çok acı veren Kahramanmaraş depreminden sonra, otelimiz geçici olarak hizmete kapatılmıştı... Yoğun bir tempo ile devam eden yenileme, güçlendirme ve tadilat programı, tamamlanma sürecinin son ayağına gelmiş bulunmakta. Bölgede otel ve konaklama ihtiyacı oldukça fazla ve mevcut açık işletmeler talebe karşılık verememekte...

Otelimiz, takriben, Şubat 2024’de tekrar hizmete girecek... Akabinde ise, deprem öncesi plana aldığımız ek bina projemize de hız kesmeden devam etmek niyetindeyiz.” dedi.

Mevcutta 80 oda, 300 kişilik toplantı odaları, 600 kişilik düğün salonu ve etkinlik alanı, en üst katında şehrin tüm manzarasına hakim bir restoran ve de coffee shop alanı ile hizmet vermekte olan otel, bu ünitelerin hepsini barındıran şekilde hizmetlerine yeniden başlayacak, ve akabinde, 76 odalık bir ek bina ile de oda kapasitesini, 156 odaya çıkaracak. Hava alanına 7 kilometre mesafede ve Piazza alış veriş merkezine 1.5 kilometre, Tarihi Kapalı Çarşı’ya 1.5 kilometre, Maraş Müzesine 1 kilometre, Kahramanmaraş kalesine 3 kilometre, Yedi Kuyular Kayak Merkezine ise 15 kilometre mesafede olan otel, bölgedeki yoğun talebin karşılanmasında yeniden destek olmaya başlayacak.

Kardeşler Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Akkoyun “Bölgemiz çok büyük zorluklardan geçti... Zorlu bir sınav verdik. Bu süreçte, bizlere destek olan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz... Otelimiz, deprem öncesi bölgenin en iyi ve tercih edilen otellerinden biriydi. Yeniden açılışımızı kısa sürede gerçekleştireceğimiz otelimizin bundan sonraki dönemlerde de en iyi otellerden biri olacağına inancım tam.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha