Çok tartışılan 5 yıldızlı otel satışa çıkarıldı

Çok tartışılan 5 yıldızlı otel satışa çıkarıldı
28 Eylül 2022, 10:16
Mahkemenin 'ÇED gerekli değildir' kararını iptal ettiği Sinpaş GYO'nun Marmaris Kızılbük'teki otel projesiyle ilgili yeni gelişme yaşandı.

Marmaris-Kızılbük’te yürüttüğü otel ve devremülk projesiyle çevrecilerin tepkisini çeken Sinpaş GYO, Muğla 3. İdare Mahkemesinin, ‘çevresel etki değerlendirme (ÇED) gerekli değildir’ kararını iptal etmesi sonrası proje için yeniden harekete geçmişti. Şirket "205 odalı otel ve 1407 adet devremülk" planını "205 odalı otel ve 1323 adet devremülk" şeklinde değiştirerek yeniden bakanlığa başvuruda bulunmuştu. Öte yandan şirket bu sürede neredeyse inşaatını bitirdi.

Sinpaş'tan açıklama: 205 odalı 5 yıldızlı otel bloğuna alıcı bakıyoruz

Sinpaş Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yeni açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Şirketimiz Yönetim Kurulu 27.09.2022 tarihli toplantısında, Şirketimizin Marmaris'te yer alan "Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort" projesi ile ilgili ilerleme süreçleri ele alınmıştır. Projede yer alan yapımı devam eden 205 odalı 5 yıldızlı otel bloğunun potansiyel alıcılarının bulunması ve bu alıcılarla satış görüşmelerinin yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine, Yapılacak görüşmelerde minumum değerin esas alınması için otel bloğunun değerini tespit ettirmek üzere Lotus Gayrimenkul Değerleme A.Ş. firmasına gayrimenkul değerleme raporu hazırlatılmasına, karar vermiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha