Çinli turizmciler Antalyalı otelcilerle buluştu

Çinli turizmciler Antalyalı otelcilerle buluştu
21 Aralık 2023, 12:15
Çin merkezli dünyanın en büyük online seyahat platformu Trip.com’un yöneticileri, AKTOB’un ev sahipliğinde Antalya’daki otel yöneticileriyle bir araya geldi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), trip.com organizasyonu ile Çin’den OTA ve tur operatörleri temsilcileri, Antalya’da Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) üyeleri ile bir araya geldi.

Limak Lara’da düzenlenen etkinlikte konuşan AKTOB Başkanı, TGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kaan Kavaloğlu Trip.com'un dünyanın en büyük çevrimiçi seyahat platformlarından biri olduğunu bu nedenle Antalya ziyaretlerinin çok önemli olduğunu ifade etti. 2023 itibariyle Antalya’da 7 bin, Türkiye genelinde ise 200 bin civarında Çinli turist ağırlandığını bu sayının yeterli olmadığını belirten Kavaloğlu, " Umarım Trip.com temsilcileri şu ana kadar Antalya’da ziyaret ettikleri otel ve eğlence tesislerinden memnun kalmışlardır. Hem AKTOB Başkanı hem de kişisel olarak Trip.com’un çabasını daha da değerli buluyorum. Trip.com’un bir sonraki durağı İstanbul olacak. Hepinize Türkiye’ye ayırdığınız zaman ve özveri için teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Başkan Kaan Kavaloğlu’nun ardından Trip.com’un yöneticileri yaptıkları çalışmalar ve iş birliği yapabilecekleri konular hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Çinli turizmciler Türkiye’nin havalimanı, uçuş ve vize konusunda önemli avantajlara sahip olduğunu söyledi. Toplantının sonunda Çinli turizmciler, soru-cevap kısmında Çinli turistler ve Trip.com hakkındaki soruları cevapladı. Trip.com yöneticileri gelen soru üzerine Ocak ayındaki uzun tatil dönemlerinde çocuklu ailelere yönelik her şey dâhil sistemini öne çıkarmayı planladıklarını söyledi

Yorumlar
Taner
22 Aralık 2023, Cuma 11:59
Çinli turist istemiyorum,doğu Türkistan’da zulme son verecek,bağımsızlığını tanıyacak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha