Çin'in THY'ye daha fazla uçuş izni vermemesinin sebebini açıkladı

Çin'in THY'ye daha fazla uçuş izni vermemesinin sebebini açıkladı
21 Şubat 2019, 16:16
Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısı hızla artarken turizmciler Çin'den Türkiye'ye daha fazla uçak seferi konulmasını istiyor. Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Çin'in THY'ye neden daha fazla sefer için izin vermediğini açıkladı.

Türkiye'ye gelen Çinli turist sayısı hızla artarken turizmciler Çin'den Türkiye'ye daha fazla uçak seferi konulmasını istiyor. Çin Halk Cumhuriyeti'nin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Çin'in THY'ye neden daha fazla sefer için izin vermediğini açıkladı.

Görüşmelerde bizzat yer aldım, sorun kapasitede

İstanbul'da göreve başlamadan önce Çin Dışişlerinde uzun süre çalıştığını belirten Wei, Türkiye'nin uçuş sayısının artırılmasıyla ilgili talebine yönelik görüşmelerde bizzat kendisinin de yer aldığını söyledi. Her gün Pekin, Şanghay ve Guangzhou´ya uçan Hong Kong´a da haftada beş seferi olan THY'nin 2-3 yıl önce daha fazla uçmak için talepte bulunduğunu belirten Wei " Biz de havacılık makamlarımızla görüştükten sonra THY'ye cevap verdik. Prensip olarak bu konuda bir sorun yok ama daha fazla uçuş yapmak istenen Pekin, Şanghay ve Guangzhou havalimanları şartlarına göre dopdolu üç önemli noktada bulunuyor. Pekin ve Şanghay da havalimanlarının kapasitesini genişletmek için çalışmalarımız var. Kapasite artırımından sonra bu konuyu tekrar masaya yatıralım diye cevap verdik” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha