Çetin Osman Budak: Turizmde borç yükü büyüyor, iktidar sessiz!

Çetin Osman Budak: Turizmde borç yükü büyüyor, iktidar sessiz!
02 Mayıs 2020, 12:50
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, turizm sektörünün içinde bulunduğu sıkıntıya dikkat çekerek hükümeti eleştirdi.

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, turizm sektörünün içinde bulunduğu durumla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Mart'ta 2 milyon, Nisan'da 3.5 milyon turistin gelemediğini belirten Budak, " Nisan 2019'da turizmde istihdam edilen 1 milyon 750 bin kişi bu yıl evinde oturdu. Turizm sektörünün bankalara borçları 107 milyar TL'yi geçti. İktidar sessiz.” ifadelerini kullandı.

2021'e odaklanalım

Budak, Sözcü Gazetesi'ne yaptığı açıklamada da salgından en çok etkilenen turizm sektörünü ayağa kaldırmak için 2021’in şimdiden gerçekçi stratejilerle planlanması gerektiğini de vurguladı. Sektör nakit darboğazı içinde olduğunu belirten Budak, " Turizmde 1 milyon 700 bin kişinin doğrudan, 2.5 milyon kişinin ise dolaylı olarak istihdam edildiğini dikkate alınca çok ciddi bir işsizlik dalgasıyla karşı karşılaşıyoruz. Sektörün bankalara olan borcunun yüzde 10'u yasal takibe girmiş durumda" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha