Çeşme'de Almanya'dan rezervasyon sevinci!

Çeşme'de Almanya'dan rezervasyon sevinci!
18 Aralık 2021, 11:28
Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Çeşme'de, 2022 yılında da Alman turist yoğunluğu yaşanacak.

Çeşme'de tatil yapmak isteyenler için 2022 yılı erken rezervasyonları aralık itibarıyla başladı.

Erken rezervasyonlarda geçen yıla göre artış yaşanan ilçede, yurt dışı bakımından rezervasyonların en önemli kısmını Almanlar yaptı.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Yardımcısı Orhan Belge, " Dış pazarda her zaman ilk sırayı Almanya alıyor. Zor geçen 2020 dışında 2018'den bu yana Almanlar, yabancı turistler arasındaki payını artırdı." dedi.

Alman turistlerin en çok eylül ayında Çeşme'yi tercih ettiğini dile getiren Belge, bu yıl eylül ayındaki Alman yoğunluğunun yüzde 42 seviyesinde olduğuna dikkati çekti.

Alman turistlerin Türkiye'ye ilgisinde iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin yanı sıra gurbetçilerin yaptığı tanıtımın etkisi olduğunu ifade eden Belge, "2022 yılı erken rezervasyonları 1 Aralık itibarıyla başladı. Mart ayına kadar sürer. Erken rezervasyon sistemine düşen misafirlerimize baktığımızda geçen yılın erken rezervasyonlarının üzerinde. 2021'e göre en az 2-3 kat fazla gidiyor. Şu anda yapılan dış pazar erken rezervasyonlarının en az yüzde 40'ı Alman. Gidişata göre daha yukarı çıkabilir. En çok temmuz, ağustos ve eylül aylarında. Çeşme'de bu aylarda hangi otele giderseniz gidin birinci sırada Alman vatandaşı vardır. İkinciyle de arasında epey bir fark var." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha