Cennet Koyu hakkında suç duyurusu!

Cennet Koyu hakkında suç duyurusu!
28 Aralık 2022, 09:13
İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Cennet Koyu’ndaki hazine arazisinin satışıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Mehmet Cengiz'in sahibi olduğu Cengiz İnşaat, Bodrum Cennet Koyu'ndaki yeni projesi için turizm yatırımları da bulunan dünyaca ünlü mücevher markası Bulgari ile el sıkışmıştı. Özelleştirme İdaresi'nden satın aldığı 678 bin metrekarelik arazide inşaata başlayacak olan Cengiz İnşaat'ın projesi için ÇED gerekli değildir kararı verilmişti. Buna göre Cengiz İnşaat 409 bin metrekare büyüklüğündeki iki parsel üzerinde toplam 100 villa inşa edecek. Bulgari’nin işleteceği otel ise 101 apart ve 83 suit olmak üzere 184 odadan oluşacak.

Ergun: Danıştay'In iptal kararına rağmen devredilmesi suç, Başsavcılığa suç duyurusunda bulunduk

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Cennet Koyu’nda bulunan Hazine arazisinin satışına ilişkin Danıştay tarafından 2016 yılında verilen iptal kararına rağmen, devir ve tescil işlemlerinin yapılmış olmasıyla alakalı ilgililer hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Devir ve tescil işlemlerinin Danıştay kararına rağmen gerçekleştirilmiş olmasını “hukuki dayanaktan yoksun kalmış olması nedeniyle yolsuz tescil durumu” olarak niteleyen Ergun, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan re’sen tespit edilecek sair sebeplerle; şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve kamu davası açılmasını talep etti.

İYİ Partili Ergun konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İYİ Parti olarak bu hukuksuzluk ve yağma düzeni ile mücadelemize devam edeceğiz” dedi

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha