HIKVISION

Çaya davet eden otelciye mühür

Çaya davet eden otelciye mühür
11 Aralık 2019, 11:30
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum'daki kaçak yapılaşmalara yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum'daki kaçak yapılaşmalara yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Hürriyet Yazarı Fatih Çekirge Dünya İklim Zirvesi için gittikleri Madrid'te Bakan Murat Kurum'la konuşmalarından dikkat çekici ayrıntılar paylaştı.

Çaya davet ettiler gittik, sonra...

Bakan Kurum'un Bodrum’la ilgili fotoğrafları tek tek göstererek kaçak yapıların nasıl yıkıldığını anlattığını belirten Çekirge, yazısında şu ifadeleri kullandı: Bakan Kurum sahillerde yaptığı bu gizli denetimleri anlatırken bir ara gülmeye başlıyor: “Tabii birileri yine uyanıklıkla kaçak yapısını kurtaracağını zannediyor. Bakın size bir olay anlatayım da gülün. Yine bir gün gizlice Bodrum’a gittik. Geziyoruz. Tespit ettiğimiz kaçak yapıları belirli bir listeye göre mühürlüyoruz. Nasıl olduysa oradaki otel sahiplerinden birileri bizim orada olduğumuzu öğrenmiş. Oradan buradan özel kalemin numarasına ulaşmışlar. Arıyorlar: ‘Sayın Bakanımızın geldiğini duyduk. Ne olur bir çayımızı içsinler. Bekliyoruz.’ Tabii yapılmış tespitler var. Biz o listeye göre gidip kaçak ve ruhsatsız yapıları mühürlüyoruz. Sonuna doğru bir baktık ki bizi çaya davet eden otel de kaçak listesinde. Çok da önemli bir otel. Tabii gittik. Onlar çaya geldiğimizi zannederlerken oteli mühürledik. Şok oldu tabii. Özetle kimseye ayrıcalık yok."

Yorumlar
Gazi Bircanoğlu
12 Aralık 2019, Perşembe 09:01
Hiç kimseye ayrıcalık yokmuş, Teşekkürler,sabah sabah bayağı güldüm.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha