Caretta caretta ölümleri için otele soruşturma!

Caretta caretta ölümleri için otele soruşturma!
28 Ağustos 2021, 10:48
Antalya’da yumurtadan çıkan 60 caretta caretta yavrusunun otelin plajındaki ahşap yürüme bandının altında ezilip ölmesiyle ilgili soruşturma açıldı.

Antalya’da yumurtadan çıkan 60 caretta caretta yavrusunun bir otelin plajındaki ahşap yürüme bandının altında ezilip ölmesiyle ilgili soruşturma açıldı.

Diken muhabiri Ayşegül Kasap sosyal medya taraması sonucunda tesisin adının Port Nature Luxury Hotel olduğunu belirledi.

Diken’in aradığı resepsiyondaki görevli, caretta caretta yavrularının ölümünden ötürü üzüntüsünü belirtip yetkili bir kişiye iletmek üzere muhabirimizin telefonunu aldı ancak arayan olmadı.

Üç ayrı kurum soruşturma başlattı

DHA’nın haberine göre üç ayrı kurum soruşturma başlattı. İlki, yetkili kurum olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü. Müdür Tevfik Altınay, inceleme yapılacağını, gerekli yaptırımların da uygulanacağını söyledi.

Otel plajını da içeren 30 kilometrelik Belek kumsalı, özel cevre koruma bölgesi, dolayısıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı.

Soruşturma başlatan diğer kurumlar ise yaban hayatıyla ilgili yetkili kurum Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6’ncı Bölge Müdürlüğü ve Serik başsavcılığı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha