HIKVISION

Çanakkale 1915’in ismi Troya olsun (mu?)

Yılmaz Keleş
Yılmaz KeleşTurizm Ajansı Yazı İşleri Müdürü
11 Aralık 2018, 11:08

Çanakkale Savaşları’nın ülkemizin kaderindeki anlamını, önemini ve değerini bilmeyen yoktur. Ve öyle olmaya da devam etmelidir…

Osmanlı coğrafyasının her köşesinden gelmiş kahraman Mehmetçiklerin koyun koyuna yattığı Çanakkale, manevi değerlerin var olma mücadelesiyle yoğrulduğu özel bir yerdir; ulusal bilincimizin önündeki bir fener misali…

Geçmiş değeri; bugünün realitesi

Diğer yandan bir turizm ülkesi olduğumuz gerçeğini ve onun gerekleri olan reel ekonomik gerçekliklerin de farkında olarak hareket etmemiz gerekiyor.

Turizm sektörünün kulislerinde kısık sesle tartışılan bir konuyu, milli değerlerinden ve duygularından şüphe duyulmayan siz değerli Ortadoğu okurlarının dikkatine sunmak ve tartışmak istiyorum.

Turizmcilerden Troya önerisi

Bir grup turizmci, Çanakkale 1915 Köprüsünün isminin Troya Köprüsü olarak değiştirilmesinin bölge turizmine büyük katkısı olacağını öne sürüyor. Köprünün yaratacağı farkındalığın özellikle Batı Avrupa pazarlarındaki iletişimde büyük etkisinin olacağı dile getiriliyor.

Önerinin tartışılmasını toplumsal uzlaşı kültürü açısından anlamlı ve önemli buluyorum.

Not: Yazının sorumluluğu yazarına aittir. www.turizmajansi.com ile bağlantı kurulamaz; doğacak hukuki sonuçlardan site sorumlu değildir.
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha