HIKVISION

Çağlar Yücetepe: Temmuz-Ağustos'ta doluyuz

Çağlar Yücetepe: Temmuz-Ağustos'ta doluyuz
01 Temmuz 2020, 08:59
Anica Turizm Genel Müdürü Çağlar Yücetepe TÜRSAB TV'deki Turizme Global Bakış programında değerlendirmelerde bulundu.

TÜRSAB TV’de yayınlanan ve Bilgi Teknolojileri, Medya ve İletişim Grup Başkanı Mesut Kanat’ın moderatörlüğünde gerçekleşen “Turizme Global Bakış” programının bu haftaki konukları arasında Anica Turizm Genel Müdürü Çağlar Yücetepe ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de vardı.

Çağlar Yücetepe: “Temmuz-Ağustos'ta doluyuz”

Fethiye’den yayına katılan Anica Turizm Genel Müdürü Çağlar Yücetepe, iç turizmde yeni normal düzene geçiş ve sınavların da bitmesiyle beraber ciddi bir talep artışı yaşandığını anlattı. Yücetepe, “Gece gündüz talepler geliyor. Pandemi izole tatil talebini daha popüler hale geldi. Biz nisan ve mayıs döneminde ciddi kayıplar yaşadık. Şimdi bu kaybı, sezonda eylül-ekim-kasım dönemini de dahil ederek telafi etmek için çalışıyoruz. Şu anda doluluk oranımız temmuz ve ağustos dönemi için neredeyse tamamı full diyebilirim” dedi. Kiralık ev ve villa fiyatlarının bölgede geçen seneye oranla yüzde 20 arttığını belirten Yücetepe, krizi fırsat bilerek ekstra artış yapılmadığını söyledi. Bölgede 10 bine yakın kiralık ev ve villa olduğunu, insanların yazlıklarını kiraya vermek için başka evlere taşındığını belirten Yücetepe, tatil için kiralama yapmak isteyenlerin tatsızlık ve dolandırıcılıkla karşı karşıya kalmamak adına mutlaka TÜRSAB acentalarını tercih etmeleri gerektiğini vurguladı.

Avni Örki: “Pamukkale'yi gece turizmine kazandıracağız”

Yılda 2,5 milyon turisti ağırlayan Pamukkale’nin Belediye Başkanı Avni Örki, şu anda yerli turist sayısının beklenenden az olduğunu belirtti. Pandemi sürecini yeni sezona hazırlık yaparak geçirdiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Bazı işletmelerimiz kalitelerini artırmak için düzenlemeler yaptı, ekonomik olarak bu sürece hazırlıklı olmayanlar maalesef bunu yapamadı. Genelge kapsamında ve müşteri azlığından dükkanlarını kapatan esnaflarımızdan çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi almayacağız. Bu haftaki meclis toplantımızı yapacağız ve bunu resmiyete bağlayacağız. Belediyenin kiracılarından da bu süreçte kira almadık. Ufak da olsa katkımız olsun dedik. Bütün otellerimizi, kafeleri ücretsiz olarak gelecek olan misafirlerimizin güven duygusunu artırmak için dezenfekte ettik ve sertifika verdik. Pamukkale’ye giden yolları yeniledik, travertenlerin altında bulunan göleti 438 ton çamur çıkararak temizledik. Pamukkale’de ve Denizli’de gece turizmine açmak için Hierapolis ören yerini ve travertenleri aydınlatmak için çalışıyoruz. Böylece gece müzeciliği yapabileceğiz ve bölgedeki konaklama sayısı artacak” dedi. Bölgede balon turları ve paraşütle atlama imkanı olduğuna da dikkat çeken Örki, Pamukkale’nin dünyada tek olduğunu ve Türkiye turizmi için önemini vurguladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha