Çağatay Yolda mı kaldı? Ünlü seyahat acentası hakkında iflas söylentileri!

Çağatay Yolda mı kaldı? Ünlü seyahat acentası hakkında iflas söylentileri!
sayfayı yazdır, turizm ajansı
16 Mayıs 2018, 12:37
Sattığı turları kaldıramadığı iddia edilen Çağatay Yolda Turizm Seyahat Ltd. Şti., hakkındaki iflas söylentileri arttı. Şirketin kaldıramadığı turların ücretlerini ödeyemediği de gelen bilgiler arasında.

Yaptığı televizyon programıyla elde ettiği ünü "Çağatay Yolda" markasıyla turizm sektörüne taşıyan Çağatay Şahin, ekonomik açıdan zor günler yaşıyor. Satış yaptığı turları gerçekleştiremeyen Çağatay Şahin'in müşterilerinden aldığı ücretleri de ödeyemediği gelen bilgiler arasında.

"Zor durumdayız, bize zaman tanıyın"

Konuyla ilgili ulaştığımız Çağatay Şahin ise yaşanan ekonomik sıkıntıyı doğrulayarak, kendilerine biraz zaman ve anlayış tanınması gerektiğini söyledi.

Dövizdeki dalgalanmalar nedeniyle yurtdışında çalıştıkları bazı operatörlerle sıkıntılar yaşadıklarını ve bu nedenle planladıkları turları kaldıramadıklarını anlatan Çağatay Şahin, "Ticaret bilgimizin zayıflığı ve iyi niyetimizin kurbanı olduk" dedi.

Şirket olarak varlıklarını sürdürdüklerini vurgulayan Çağatay Şahin, 5-6 aylık bir süreçte tur alan kişilerin paralarını ödemeye çalışacaklarını belirterek şunları söyledi: "Ülkemizin içinden geçtiği durum hepimizin malumu. Turlarımızda her şeyin en iyisi olsun dedik. Ne yazık ki ticaretin bizi bu noktalara getireceğini hesap edemedik.

Bu ülkedeyiz ve hiçbir yere kaçmıyoruz. Önünde sonunda herkesin borcunu ödeyeceğiz. Aksi bir durumu aklımızın ucundan bile geçirmedik. Yoksa huzurla yatağımıza yatamayız. Kimseyi mağdur etme hakkımız yok; ne bu dünyada ne de öbür dünyada... Herkesten biraz anlayış ve zaman rica ediyoruz. "

Yorumlar
Şükran naneci
21 Mayıs 2018, Pazartesi 11:53
Sevgili çagatay sizin dürüst insanlar oldugunuza ben sonuna Kadar inanıyorum gezileriniz dört senedir katılıyorum hergezinizden mutlu dönüyorduk.Ülkemizin durumu sizlerede yansıdı .Her gecenin bir sabahı var serpil ve çsgatay inşallah herşey güzel olacak bizleri tekrar gezdireceksiniz.Şunu unutmayın doğru insanların gösle görülmeyen orduları var .Sizleri seviyorum.
Figen Gökgöz
21 Mayıs 2018, Pazartesi 09:19
Çağatayında bu zorlu süreçten geçeceğine eminim .Gidilecek turlara titizlikle hazırlanır,işine özveriyle yapan biridir.Ben Çağatay Yolda ile kaç yıldır gezerim gezilerinde en ufak bir pürüzle karşılaşmadım .Eminim ki bu zor sürecide atlatacak ve yine yollarına ve gezilere hep birlikte devam edeceğiz...Çatağay ve Serpil kardeşimede bu zorlu süreçte allah yardım eder inşallah .Dürüst insanların her zaman arkasında gözle görülmeyen orduları vardır..
Zeynep Kurap
17 Mayıs 2018, Perşembe 07:19
Herkes tur yapmaya kalkarsa sonuc bu olur!!!
Ferah Tüzümet Şahin
16 Mayıs 2018, Çarşamba 05:18
Sevgili Çağatay ve Serpil Zor durumda kalmanız bizi çok üzüyor ama size sonuna kadar güveniyor ve bu girdaptan çıkmanız için dua ediyorum .Yolunuz açık olsun ,zorluklarının düz olsun .Dürüst olduğunuzdan sonuna kadar eminim.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha