Büyükelçi'den Türkiye için Rus turist tahmini!

Büyükelçi'den Türkiye için Rus turist tahmini!
15 Nisan 2024, 10:45
Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksei Erkhov Rusya'dan Türkiye'ye turist akışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksei Erkhov Ekonomi gazetesinden Maruf Buzcugil'e değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksei Erkhov, başta trafik kazaları olmak üzere turistlerin mağdur olduğu olayların Türkiye’nin imajını olumsuz etkilediğini söyledi. Erkhov, “Mir” banka kartlarının kullanılamayacak olmasının da konforu azalttığını kaydetti.

Bu yıl 6,4 milyon Rus Türkiye’yi ziyaret eder

Türkiye turizminin önemli ülkesi Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Aleksei Erkhov, Rus turistlerin Türkiye’ye olan ilgisinin güçlü olduğunu belirterek, “2024 yılı sonuna kadar Türkiye’ye gelen Rus turist sayısının 6,4 milyonu aşmasını bekliyoruz” dedi. Geçen yıl Türkiye’ye 6 milyon 313 bin turist yollayan Rusya, Türkiye turizminde birinci sıradaki yerini koruyor. İstatistiklerin, Rusların bir tatil destinasyonu olarak Türkiye’ye olan ilgisinin güçlü olduğunu gösterdiğini belirten Büyükelçi Erkhov, bu eğilimin ne kadar güçlü ve uzun vadeli kalacağının büyük ölçüde Türkiye’ye, “Türk seyahat acentelerine ve otel işletmelerine (en başta da fiyat politikalarının makul olmasına) ve turistlerin güvenliğinden sorumlu olan yerel yönetimlerin yanı sıra finansal koşullar da dahil olmak üzere konaklama koşullarının konforuna da bağlı” olacağını söyledi. Türkiye’nin turizmde “her şey dahil sistemi” tartıştığına işaret eden Erkhov, Rusların bu sistemden memnun olduklarını hissettirdi. Su sporları, safari, aquaparkları, ATV turları gibi turizm hizmetleri sağlayan kuruluşlara yönelik denetim zafiyetinden ve trafik kazalarından söz eden Erkhov “Turistlerin mağdur olduğu her olay, Türkiye’nin turizm destinasyonu imajını olumsuz etkiliyor.” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha