Büyük Göç'te son durumu açıkladı

Büyük Göç'te son durumu açıkladı
06 Nisan 2019, 11:22
Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na gerçekleşen ve 'Büyük Göç' olarak adlandırılan taşınma operasyonunda sona yaklaşıldı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda " Taşınmamız büyük oranda tamamlandı. 08.00 itibariyle tüm taşımanın %94'lük kısmı tamamlandı. Heyecan ve gayret ile bu gece boyunca çalışan ekibimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederim. Kapalı olan yollar ulaşıma açıldı." ifadelerini kullandı. Ekşi, " Yeni evimizde uyandık. Yolcularımız karşıladık İlk check in yapan yolcumuzla sağolsun foto çektirdik" diye yazdı.

896 tır seferi yapıldı

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada taşınma sürecinde 896 TIR seferi yapıldığını belirtti. Üstün yaptığı paylaşımlarda ; “Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan yeni evi, İstanbul Havalimanı’na doğru ‘Büyük Göç’ünü dün saat 03:00’ da başlatmıştı. Geçen takribi 27 saatlik süre zarfında operasyonun %70’i başarıyla tamamlandı. Toplamda 45 saatte tamamlanacak şekilde planlanan devasa taşınma operasyonu çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında dün akşam 22:00 itibarıyla bazı yollar, belirli süreliğine trafiğe kapatılmıştı. Bu süreç zarfında şehir sakinlerine asgari ölçüde rahatsızlık yaşatmış olmak adına araç trafiğine kapatılan yolların planlanan saatten daha erken açılabilmesi amacıyla Türk Hava Yolları, taşıyıcı partnerleri ile birlikte operasyonun sorunsuz ve tehirsiz devamını sağlamaya yönelik çalışmalarını bilfiil sürdürüyor” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha