HIKVISION

Burj Al Babas projesinin sahibinin iflas kararı kaldırıldı

Burj Al Babas projesinin sahibinin iflas kararı kaldırıldı
14 Kasım 2019, 09:58
Bolu Mudurnu'da 732 villa, AVM, otel ve iki kongre merkezinin yer aldığı Burj Al Babas adlı projenin sahibi şirketle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 17. Hukuk Dairesi, Sarot Gruba ait üç şirkete için verilen iflas kararını kaldırdı. Mahkeme, grubun konkordato talebini de reddetti. İflas kararı kaldırılan şirketler arasında Mudurnu’da şato tipi mimariyle villa yaptığı için tepki toplayan Burj Al Babas şirketi de bulunuyor.

Borçların yüzde 50'sini ödeyebilme durumu söz konusu oldu

Kararı Hürriyet'ten İdris Emen'e değerlendiren Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mezher Yerdelen, “İstinaf mahkemesinin şirketlerimiz için daha önce verilen iflas kararını kaldırması olumlu bir gelişme. Karar düzeltildiği için sevindik. Ancak bu süre zarfında boş durmadık. İflas müdürlüğü denetimindeyken borçların yüzde 50’sini ödeyebilme durumu söz konusu oldu. Aynı zamanda Sarot Palace projesinin de bitimine yaklaştık. Taşkesti’deki Sarot Palace projesinin aralık ayında açılışını yapmayı dünüyoruz. Sarot Country projesini 2020’de, Burj Al Babas’ı ise 2021’de bitirmeyi düşünüyoruz” dedi. Yerdelen, konkordato talebinin reddi kararına ise itiraz edeceklerini ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha