Burhan Sili: Nisan sıkıntılı, Mayıs'ta toparlanmaya başlarız

Burhan Sili: Nisan sıkıntılı, Mayıs'ta toparlanmaya başlarız
11 Mart 2020, 15:56
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, koronavirüsün turizme etkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, korona virüsünün etkisiyle özellikle Avrupa pazarında ciddi bir gerileme yaşandığını söyledi. Bu süreçte insanların Avrupa tatil almaktan kaçındığını belirten Sili, " Bunun Türkiye'de korona virüsün olup olmamasıyla bir alakası yok. Kendi ülkelerinde yaşanılan sıkıntılardan dolayı böyle bir psikoloji var. Bunun da Nisan ve Mayıs aylarında aşılacağına inanıyoruz" dedi.

Rusya'nın farklı bölgelerde yaşadığı ekonomik savaş nedeniyle ortadaki insanların alım gücünde bir düşme söz konusu olacağını belirten Sili, " Bu da tabii belirli bir oranda etkileyecektir kısaca toparlarsam. Bu etkenler neticesinde biz bu sene belki geçtiğimiz seneler kadar hızlı bir artış gerçekleştirmeyeceğiz. Nisan ayını olumsuz olarak öngörüyorum ama Mayıs ayı itibariyle bir toparlanma sürecine gireceğiz" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha