Burak Erbay: Bir saatlik uzatma turizm sektörünün beklentisini karşılamıyor

Burak Erbay: Bir saatlik uzatma turizm sektörünün beklentisini karşılamıyor
23 Mayıs 2022, 09:08
CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay müzik yasağıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında konulan müzik yasağı, 24.00'dan 01.00'a kadar esnetildi ancak sanatçılar ve turizmcilerin tepkisi devam ediyor. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Milyonlarca insanın hayatını kazandığı turizm sektöründe sezon açıldı. Müzik yasağının 01.00'dan sonra devam etmesi, turizme ve eğlence sek- törüne büyük darbe vuracak” dedi.

'Müzik bitti otelinize gidin' mi diyeceğiz?

Sözcü'den Deniz Ayhan'a değerlendirmelerde bulunan Erbay, “Rakibimiz olan ülkelerde insanlar sabaha kadar eğlenirken, biz turistlere saat 01.00'da ‘Müzik bitti, otelinize gidin' mi diyeceğiz” diye sordu. Erbay, müzik yasağının kaldırılması için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a çağrıda bulundu. Erbay, “Bu yasak tamamen kalkmalı. Bir saatlik uzatma turizm sektörünün beklentisini karşılamıyor” diyerek şöyle devam etti:

O turist bir daha ülkemize gelmez

“Muğla, İstanbul, Antalya, İzmir, Aydın'da milyonlarca insan turizm sektöründen evine ekmek, çocuğuna harçlık götürüyor. Bu sektör ülkemize 2019'da 35 milyar dolar girdi sağladı. Yunanistan, İspanya, Fransa gibi birçok turistik ülkeyle yarışıyoruz. Cumhurbaşkanı, turizmcinin yaşadığı sorunlar hakkında bilgi sahibi değil. Turistler gündüz saatlerinde denize girip farklı aktiviteler yapıyor. Gece de eğlenmek için dışarı çıkıyor. Rakibimiz olan ülkelerde turistler sabaha kadar eğlenirken biz onlara saat 01.00'da ‘Müzik bitti otelinize gidin mi diyeceğiz?' O turist bir daha ülkemize gelmez.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha