Bunu ben kazadan sonra öğrendim!

Bunu ben kazadan sonra öğrendim!
18 Eylül 2019, 14:14
Türk turizminde 'her şey dahil' sistemini başlatan Turizmci Dr. Cem Kınay, Antalya Genç İşadamları Derneği (ANTGİAD) tarafından düzenlenen toplantıda konuştu.

Dr. Cem Kınay, motosikletiyle 14 Haziran'da geçirdiği trafik kazasından sonra ilk kez konuşma yaptığını dile getirdi. Kınay, " Kaza sırasında başımdaki kask hayatımı kurtardı. Kaza öncesi ve sonrasını hatırlamıyorum. Motor 60 metre sürüklenmiş. Vücudumda 18 kırık var. Kaburgalarım ciğerime girmiş. Gerçekten insanın hayatında kader anı oluyor. Bunu ben kazadan sonra öğrendim." diye konuştu.

Her saatin kıymeti bilinmeli

Herkesin, başına bir şey gelmeden sevdiklerinin kıymetini bilmesi gerektiğini vurgulayan Kınay, kazadan sonra yaşadığı zor süreci anlattı. Her saatin kıymetini bilerek yaşamak gerektiğine değinen Kınay, herkesin kendisine bir hedef belirleyerek, bu hedef doğrultusunda yaşamasını önerdi.

Her şey dahil Türk turizmine çok şey kattı

Cem Kınay konuşmasında 'Her şey dahil' paketinin Türk turizmine çok şey kattığını da söyledi. Turizmde yerelleşmenin çok önemli olduğunun altını çizen Kınay, " Türkiye'de 'millileşme' diye tabir ediliyor ama doğrusu 'yerelleşme'. Dünyada yerelleşme var. Avrupalı, Antalya'ya Avrupa'yı görmek için gelmiyor, doğayı, kültürü, lezzetleri, coğrafyayı yerel olanı görmek için geliyor." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha