'Bulgaristan Türklere Schengen kapısını kapattı' iddiası!

'Bulgaristan Türklere Schengen kapısını kapattı' iddiası!
10 Mayıs 2024, 08:40
Bulgaristan'ın Schengen vizesi başvurularını Türk vatandaşlarına kapattığı iddia edildi.

Bulgaristan'ın Schengen vizesi başvurularını Türk vatandaşlarına kapattığı öğrenildi. Odatv kaynakları, başvuruların kapandığı bilgisinin kendilerine şifahen iletildiğini ve "ikinci bir emre kadar" ifadesinin kendilerine kullanıldığını söylediler.

Durum hakkında Odatv kaynakları resmi bir yazı gelmediğini ancak şifahen bunun bildirildiğini söylediler. Kaynaklar, "İkinci bir emre kadar Bulgaristan Schengen başvurularını kapattı" ifadesini kullandılar.

Öte yandan Bulgaristan'ın para birimi Bulgar Levası, Türk Lirası'nın düzenli değer kaybı sonrası şu anda 17,71 TL'ye gelmiş durumda. Türk ekonomisinde uzun süredir süren krizlerden sonra Edirne'ye gelerek yüklü alışveriş yapan ve "Türkiye çok ucuz" diye ajanslarımıza röportaj veren Bulgaristan vatandaşları da hala hafızalarda.

Yorumlar
Erdal Bicakcı
14 Mayıs 2024, Salı 10:05
Ortadoğu bataklığında boğulacağız. Bulgar levası 18 olmuş, kimin umrunda? Onlar ekmek fiyatını takip ediyor. Ve Almanya bizi çok kıskanıyor
Sadi bey
14 Mayıs 2024, Salı 12:00
Bulgarlar vizesiz gelmesin..ihtiyaç yok bu aclara
Yılmaz kılıç
11 Mayıs 2024, Cumartesi 04:20
Bulgaristan ne zaman schengen vize vermeye başladı???
Mustafa çiçek
11 Mayıs 2024, Cumartesi 12:32
Devletimizin yerinde olım bende onları ülkemize sokmam her türlü Türklerle uğraşan Bulgaristan şahsen ülkemize girip alışveriş yapmasin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha