Bu yıl işe alımlarda rekor kıracağız

Bu yıl işe alımlarda rekor kıracağız
22 Mayıs 2019, 09:03
THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'nda görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'nda İstanbul Havalimanı'nda görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Bu yıl yapacakları işe alımlardan bahseden Aycı sene başında yaklaşık 8 bin 430 yeni istihdam planladıklarını ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde ve konularda kısa kaldıklarını görerek ilave çalışan almaya karar verdiklerini ifade etti. Şu ana kadar 8 bin 430 istihdamın içinde yaklaşık 4 bin 400'ünü ilk beş ayda zaten gerçekleştirdiklerini belirten Aycı, " Özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba katarsak, filomuza katılmayı bekleyen uçaklarımızın da bize katılmasıyla beraber ihtiyacımız oldukça artacak. Bu anlamıyla ilavelerle birlikte bu yılki istihdam sayımız bir rekor olacak. Bu yıl 10 bini bulacak bir istihdamdan söz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Boeing CEO'su geliyor, tazminatta gündemde

Aycı, ABD'li uçak üreticisi Boeing'e ait 737 Max model yolcu uçaklarının yere indirilmesinin ardından yaşanan süreçle ilgili soruyu şöyle cevapladı: "Hemen hemen her hafta Boeing ile çok sıkı görüşmeler yapıyoruz. Bu hafta içinde yine onların CEO'su bana ziyarete geliyor. Cuma günü görüşme gerçekleşecek. Bu görüşmeden sonra şimdiye kadar bize verdikleri bilgiler ve karşılıklı olarak yaptığımız görüşmelerin ışığında ortaya koyacağımız soruları, yaklaşımları, beraber değerlendirmeleri yaptıktan sonra da yeni planlarımızı gözden geçireceğiz. Beklentimiz bu işin bu yaz bitmeden çözülmesi. Tazminat da bunun bir parçası, kayıplarımızın tazmin edilmesi bunun bir parçası. Şüphesiz ortaya koyan kayıpların, yaşadığımız kapasite sorunlarının, belli ölçüde yaşadığımız frekans sorunlarının giderilmesi hususunda ne gibi adımlar atacakları konusunda, gerek bizim taleplerimiz, beklentilerimiz gerekse sektör realiteleri ışığında onların atması gereken, beklediğimiz adımlar var. Bu adımları da ciddiye alıyorlar ki doğrudan bizi en üst düzeyde ziyarete geliyorlar."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha