Bu sezon yerli turist Antalya'ya çok gelemez

Bu sezon yerli turist Antalya'ya çok gelemez
01 Aralık 2018, 19:11
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı yerli turiste kötü haberi verdi. Yağcı, döviz kuru ve enflasyondaki yükseliş sebebiyle otel fiyatlarının yüzde 30 arttığını belirterek, gelecek yıl yerli turistin Antalya’nın lüks otellerine gitme şansının azaldığını söyledi. Yağcı, yerli turistin yazın nereye gidebileceğini de açıkladı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi. Sözcü Gazetesinde yer alan habere göre Yağcı, enflasyonun yüzde 20'lerin üzerine çıkması nedeniyle otel fiyatlarında yüzde 30'lara varan oranlarda artış olduğunu, bu nedenle yerli turistin önümüzdeki yıl yüksek sezonda Antalya'daki lüks otellere gelme şansının azaldığını söyledi.

Yerli turist Ege'ye gidecek, Antalya'ya Eylül Ekim'de gelebilecek

Oteller için yerli ya da yabancı turist önceliğinin olmadığını ifade eden Yağcı, “Ancak otellerde fiyat Euro ve dolar olarak belirleniyor. Kur artışı yabancı turisti etkilemedi ancak geliri TL olan yerli turist için ciddi bir fiyat artışına yol açtı. Enflasyon nedeniyle otellerin maliyet artışı da var. Yerli turist bu sezon Antalya'ya çok gelemez. Oluşan yeni fiyatı karşılayabilen yerli turist için değişen bir şey yok. Ama karşılayamayacak olanlar ya Ege'ye gidecekler ya da Akdeniz'e eylül ve ekim aylarında gelebilecekler” dedi.

Yorumlar
Otelb.com
04 Aralık 2018, Salı 11:03
2019 sezonu antalyanın haricinde Fethiye,Marmaris otelleri için daha iyi olacak gibi
Aslan Kral
03 Aralık 2018, Pazartesi 09:46
Kendi insanını bu kadar küçük gören bir birlik başkanı... Yabancıya uygulanan uçak ve otel fiyatlarını kendi insanına da uygula aslan gibi gelir. Sıkışınca can simidi Türkler, işin bitince gelemezler fiyat arttı.
Emre Pekin
03 Aralık 2018, Pazartesi 09:17
Buna benzer bir talihsiz öngörüyü, vaktiye Bodrum için yaşamıştık. Umarım sonu gene hüsran olmasın... Saygılar...
Yazık
03 Aralık 2018, Pazartesi 09:04
Çok başarısız bir açıklama olmuş....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha