Bu listede yer alan 3 ülkeden biri Türkiye!

Bu listede yer alan 3 ülkeden biri Türkiye!
14 Haziran 2020, 22:45
Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) 2020 yaz sezonu için en güvenli tatil destinasyonlarını açıkladı.

Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC), Portekiz, Türkiye ve Suudi Arabistan'ı bu yaz tatili için en güvenli yerler olarak açıkladı. Kuruluşun internet sitesinde yer alan açıklamada, bu ülkelerin özel güvenlik protokolleri uyguladığı belirtildi. Ayrıca, Avrupa destinasyonları arasında Madrid, Sevilla ve Barselona da turistler için güvenli yerler olarak önerildi.

Açıklamada, BM Dünya Turizm Örgütü tarafından onaylanan güvenlik protokollerinin, yolcuların kalacakları yeri seçmelerinde önemli yol gösterici olacağı belirtilirken, oluşturulan kriterlerin uluslararası hijyen ve sağlık standartlarını karşılayacağı vurgulandı. Ayrıca gezginler ve turistik faaliyeler için hazırlanan güvenlik protokollerinin belirli aralıklarla güncellendiği de açıklamada yer buldu.

Öte yandan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi'nin yaptığı araştırmaya göre, küresel seyahat önündeki engeller ve karantina tedbirleri devam ettiği sürece 197 milyondan fazla kişi işini kaybedeceği ve 2019 yılına göre GSMH'da %62'lik gelir kaybı oluşacağı belirtildi. En kötü senaryoya göre küresel yolcu ağı %73, yurtiçi yolcu hareketi %64 azalacak.

Yorumlar
Nadir iski
16 Haziran 2020, Salı 07:12
Bu haber DOĞRU olamaz Almanya Kırgızistan Rusya bile vatandaşlarını yollamiyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha