Bu kadarını beklemiyorduk... Türkiye için bir revize daha!

Bu kadarını beklemiyorduk... Türkiye için bir revize daha!
25 Kasım 2021, 11:53
Ekim ve Kasım aylarında Türkiye talebi Rus turizmcilerin beklentilerinin üzerine çıktı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze 2021'de Türkiye'yi ziyaret edecek Rus turistlerin sayısıyla ilgili tahminini de yukarı doğru revize etti.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, 2021 yılı sonuna kadar 5,5 milyondan fazla Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edebileceğini söyledi.

Ekim'de 1 milyon Rus Türkiye'de dinlendi, sayı 5.5 milyon olur, 2019'a yaklaşılacak

Ekim ayında Türkiye’de bir milyon Rus turistin dinlendiğine işaret eden Lomidze, “Ekim ayı öncesi 4,5 milyon Rus turistin Türkiye’de dinlendiğini dikkate alırsak Türkiye’nin 5,5 milyondan fazla Rus turist sayısıyla neredeyse 2019 göstergesine ulaştığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Otellerin büyük indirimleri ve havaların iyi gitmesi etkili oldu

Kasım ayı başlarında 2021’in sonuna kadar yaklaşık 4,8 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret edebileceğini söylediğini hatırlatan Lomidze, bu ülkeye olan taleplerde beklentinin de üzerine çıkan artışın Rusların deniz tatili yaptığı beldelerde havaların halen tatile uygun olması sayesinde gerçekleştiğini ifade etti.

Bununla birlikte Antalya’daki otellerde büyük indirimlerden yararlanmak isteyen birçok Rus vatandaşının olduğunu söyleyen ATOR Başkanı, aynı zamanda zorunlu tatil günlerinde birçok tatilcinin İstanbul’u ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha