British Airways'ten Mısır'ı şoke eden karar!

British Airways'ten Mısır'ı şoke eden karar!
21 Temmuz 2019, 23:07
Rusya ve Avrupa ülkelerinin ünlü turizm bölgesi Şarm El-Şeyh'e yönelik uçuş yasağını kaldırması için yoğun çaba sarf eden Mısır'a İngiltere'den ve Almanya'dan şok bir haber geldi.

British Airways, Mısır'ın başkenti Kahire'ye tüm uçuşlarını bir haftalığına iptal etti.

Londra'daki Heathrow Havaalanı'ndan Kahire'ye uçmak için bekleyen yolculara, uçuşların iptal edildiği söylendi ve bir hafta boyunca alternatif sefer bulamayacakları belirtildi.

Gerekçe güvenlik önlemi!

Uçuşların askıya alınmasına gerekçe olarak güvenlik "önlemi"ni gösteren İngiltere'nin ulusal havayolları şirketi, güvenlik sorununun ne olduğu hakkında bir ayrıntı vermedi.

Kahire Havaalanı'nın Sözcüsü de BBC'ye yaptığı açıklamada, şirketin kendilerine herhangi bir bildirimde bulunmadığını vurguladı.

Bir British Airways Sözcüsü "Dünya genelinde kullandığımız tüm havaalanlarındaki güvenlik durumunu değerlendiriyoruz ve Kahire'ye uçuşlar ek değerlendirmeler için yedi gün boyunca askıya alındı. Müşterilerimizin ve mürettebatımızın güvenliği daima önceliğimiz ve güvenli olmadığı sürece bir uçağı asla kaldırmayız" denildi.

İngiltere vatandaşlarına güvenlik tavsiyesini güncelledi

İngiltere Dışişleri Bakanlığı da Mısır'a seyahat eden İngiltere vatandaşlarına tavsiyelerini güncelledi.

Tavsiyeye "Havacılığa karşı terör riskleri yükseldi. Mısır'dan İngiltere'ye uçuşlara ek güvenlik önlemleri konuldu." ifadeleri eklendi.

Lufthansa önce iptal etti sonra yeniden başladı

Alman havayolu şirketi Lufthansa da Kahire'ye uçuşlarını Cumartesi günü bir günlüğüne durdurup Pazar günü devam etti.

Ekim 2015'te Şarm El Şeyh Havaalanı'ndan kalktıktan sonra, Sina Körfezi'nde havaya uçan bir Rus yolcu uçağının bombalanmasından sonra İngiltere bu ülkeye uçuşları iptal eden ilk ülkelerden biri olmuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha