Borajet'ten çalışanlarıyla ilgili açıklama

Borajet'ten çalışanlarıyla ilgili açıklama
24 Nisan 2017, 14:39
SBK Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz teknik bölümlerde çalışanların kalacağını pilot ve kabin memurlarından 280 kişinin çıkarılacağını söyledi.

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Borajet’e ilişkin aldıkları karar hakkında açıklamalarda bulundu. Korkmaz, “2018 yılının şubat ayında yeni uçaklarımızla yeni pilot ve kabin memurlarımızla uçuşlarımıza hazır olacağız” dedi.

Sözcü Gazetesi’nden saygı Öztürk’e açıklamalarda bulunan Sezgin Baran Korkmaz şunları kaydetti: “10 uçaktan 6’sını uçuramıyoruz. Ama uçmayan uçaklar için personelimize maaş ödüyoruz. Bizden önce satılmış 30 bin bilet var. THY ile görüşüp bizden önce alınan bu biletlerin 2-3 kat fazla parasını ödeyerek müşterilerin biletlerini aldık. Müşteri memnuniyeti gereği yolcularımızı da mağdur etmeyeceğiz. 5-6 aydır yerde yatan uçaklarımız var ilgili personele ödeme yapıyoruz. Ancak parça temini bunların değiştirilmesini zaman alması nedeniyle bazı düzenlemelere gitmek zorunda kaldık.

280 kişi çıkarılacak

Borajet bünyesinde toplam 708 çalışanımız var. Şirketin teknik bölümü çalışmaya devam edecek. Aralarında pilot kabin memurlarının da bulunduğu yaklaşık 280 kişiyi çıkaracağız. Çıkartılacak personelin kıdem tazminatları diğer hak ve alacaklarını eksiksiz olarak ödüyoruz. Hatta 1 maaş fazla ödeme yoluna gidiyoruz.

6 yeni uçak alıyoruz

6 yeni uçak alacağız ve bunlar uçuşa hazır hale geldiklerinde yeni pilot ve kabin memurları ve diğer personelimizi de alıp iyi bir hizmet sunacağız. Bunun için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şirketin kapatılması diye bir durum yok. Kapatacak olan kişi yeni uçaklar alır mı? Yeni uçaklarımızda bir aksilik olmazsa Şubat 2018’de yeniden uçuşlara hem de yeni uçaklarımızla başlayacağız.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha