BoraJet'in satışında ana finansörler kim?

BoraJet'in satışında ana finansörler kim?
16 Ekim 2020, 00:11
SBK Holding'in BoraJet'i satın almasının arkada başka finansör isimlerin yer aldığı ileri sürüldü.

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın bütün malvarlıklarına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konma kararı alındığı haberi üzerine Korkmaz'ın ABD ve Türkiye'deki iş dünyasıyla bağlantıları gündeme geldi.

Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding ve iş ilişkileri hakkında neler biliniyor? başlıklı BBC Türkçe'de yer alan haberde Sezgin Baran Korkmaz'ın ihtilaflı iş ilişkilerinden birinin de 2016 yılında hala ABD'de davası süren BoraJet'in satışı olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

BoraJet'in eski sahibi ABD'de yaşayan iş insanı Yalçın Ayaslı, satışla ilgili "kapsamlı gasp" iddiasıyla Sezgin Baran Korkmaz ve şirketi adına ABD'nin New Hampshire eyaletinde dava açtı.

Ayaslı, 127 sayfalık dava dilekçesinde Korkmaz'ı havayolu şirketini "şiddet kampanyası, gasp ve mali suçlar" aracılığıyla BoraJet'in piyasa değerini düşüp "ölü fiyata" satın almakla suçladı. Ayaslı, hakkında yürütülen kampanyanın Türk medyasında "Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu, terörist olduğuna dair yanlış iddiaların yer almasına neden olduğunu" söyledi.

Şikayet dilekçesinde, SBK Holding'in BoraJet'i satın almasında ana finansörler arasında Lev Aslan Dermen ile Kingstonların da bulunduğu öne sürülüyor.

Dava dilekçesinde Kingstonlar ve Dermen'in yanı sıra, Amerikan-Türk İş Konseyi'nin eski başkanı Ekim Alptekin'in de adı geçiyor.

Korkmaz ise courthousenews.com'un 21 Şubat 2019 haberinde iddiaları yalanlayıp "yanlış bir şey yapmadığını" söylemişti

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha