booking dönüyor mu? Ersoy'dan flaş açıklama!

booking dönüyor mu? Ersoy'dan flaş açıklama!
11 Şubat 2020, 12:43
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan booking.com'la ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Bu dijital kapitülasyondur. Sizin ülkenizi bir tek kurşun atmadan işgal etmiş oluyorlar dijital yöntemle. Biz onların ülkelerinde bunları yapmıyoruz.” dediği Booking.com'la ilgili açıklamalarda bulundu.

Cuma günü görüşeceğiz

Habertürk'ten Yavuz Barlas'ın haberine göre Hatay gezisinde gazetecilere açıklama yapan Bakan Ersoy, TÜRSAB'ın açtığı dava sonucu kapatılan online rezervasyon portalı Bookîng. com'un Türkiye'nin istediği kriterlere uyum sağladıklarına ilişkin kendilerine yazı gönderdiğini söyledi. Ersoy, " Cuma günü booking.com yetkilileriyle görüşeceğiz" dedi.

Mahkeme ne demişti?

Türkiye'deki faaliyetleri tedbiren durdurulan booking.com'a karşı TÜRSAB'ın açtığı "Haksız rekabetin tespiti" davasında geçtiğimiz Ekim ayında karar çıkmıştı. Mahkeme davayı kabul ederek booking.com’un haksız rekabet oluşturduğuna karar vermişti. İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'ndeki davada mahkeme, booking.com'un haksız oluşturduğuna hükmetmişti. Davalı booking.com'un sözleşmelerdeki aykırılıkları giderirse ve 500 bin TL teminat öderse ve "en iyi fiyat" ibaresini kaldırırsa faaliyetine devam edeceği belirtilmişti.

Yorumlar
Mert
14 Şubat 2020, Cuma 03:05
Oteller ile tek yetkililik anlaşması yaparak diğer acentaların çalışmasını engelleyen büyük tur operatorleri ve seyahat acentaları haksız rekabete neden olmakta mıdır sayın bakan? Buna bir çare bulmayı düşünüyor musunuz?
Özcan
12 Şubat 2020, Çarşamba 05:09
Yukarıda adı gecen internet üzerinden satış yapan bir çok firma otelerle tek yetkili acenta anlaşma yaparak haksız rekabet yaratılıyor sYın bakan bence bunun önlemini almalı
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha