Booking.com uçak bileti, tur ve restoran işine giriyor

Booking.com uçak bileti, tur ve restoran işine giriyor
10 Ağustos 2021, 12:33
Otel rezervasyon devi Booking.com'un uçuş ve konaklama imkanının yanında geziler, günlük turlar-restoran rezervasyonları gibi diğer hizmetlerden oluşan birleşik bir hizmet yelpazesi planladığı belirtildi.

Dünyanın en büyük online otel pazarlama portalı Booking.com ‘un CEO’su Glenn Fogel, uçuş portalının geliştirilmesine yatırım yaptıklarını söyledi. ABD'li ana şirket Booking Holdings'in CEO'su Glenn Fogel, iki yıl önce yaptığı açıklamada “sadece otel değil, daha çok daha fazlasını satmak için strateji geliştiriyoruz, turistin ve gezginin tüm hizmet taleplerine cevap verebilecek bir yapı düşünüyoruz” demişti.

Ha-ber.com'da yer alan bilgilere göre, burada özellikle her türlü uçuş ve konaklama imkanının yanında geziler, günlük turlar - restoran rezervasyonları gibi diğer hizmetlerden oluşan birleşik bir hizmet yelpazesi düşünülüyor.

Esasında uçak bileti satış marjı otel satışlarının kâr oranı kadar yüksek değil. Ancak Fogel, seyahat planlamasının genellikle uçuşla başladığını ve konaklama arayanlara için çapraz satış fırsatları sunduğu için bütünle çok stratejik destekleyici faydası olduğuna inanıyor.

Ek olarak, tamamen farklı paketler birkaç hizmetle bir araya getirilebiliyor ve "Farklı sağlayıcılar, farklı müşterilere farklı satış kanalları aracılığıyla farklı ürünler sunabilmeleri için imkan sağlıyor.

Yorumlar
Alper
12 Ağustos 2021, Perşembe 08:14
Otellerin kanını emdiler, girmediği bu iş kalmıştı. Havadan parakazanıyorlar. Tursap kendi online acenta yapsın, paramız yabancılara girmesin. Bütün otteler booking kapatsın.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha