Booking.com gitti... Yerli sistem devreye girdi

Booking.com gitti... Yerli sistem devreye girdi
01 Nisan 2022, 08:27
Booking.com'un Rusya içindeki konaklama seçeneklerini sunduğu rezervasyon sistemini durdurması üzerine Rusya yerli bir otel rezervasyon sistemini hayata geçirdi.

Uluslararası çevrimiçi otel rezervasyon sistemi Booking.com, 4 Mart itibariyle Rusya içindeki konaklama seçeneklerine yönelik sunduğu rezervasyon sistemini durdurmuştu.

Booking.com'un bu kararı üzerine Rusya yerli bir otel rezervasyon kurma projesini hayata geçirmişti.

Russpass'tan Nisan'dan itibaren otel rezervasyonu yapılabilecek

Moskova'da otel rezervasyonu yapmak için yeni bir online platformun duyurusu yapıldı. Moskova Turizm Komitesi'nden yapılan açıklamaya göre, nisan ayından itibaren, turistler "Russpass" adı verilen yerli sistem üzerinden otel rezervasyonu yapabilecek.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Natalya Sergunina, sisteme dahil olan otellerin yüzde 5 komisyon ödeyeceğini söyledi. Booking.com'da bu oranın yüzde 10 ila 15 arasında değiştiği belirtiliyordu.

Sergunina, sistemin Moskova dışındaki şehirlerde de işleyebilmesi için pilot proje yürüttüklerini de açıkladı.

Russpass.ru adresinde İngilizce, İspanyolca ve Rusça dillerinde hizmet veren servis. Site uçak ve tren bileti rezervasyonu ve seyahat rotası oluşturma gibi konularda da hizmet veriyor.

Yorumlar
Turizmci
03 Nisan 2022, Pazar 10:29
Online sistemleri hiç sevmiyorum komple kapansalar keske komisyon oranlari yuksek arayıp muhattap bulmak cok guc ??? plansız tatil yapmak isteyen karavan alsin çadır kursun
Nuri İhraç
02 Nisan 2022, Cumartesi 11:35
Nasıl üye oluyoruz, lütfen yardım
Uğur Uğur
01 Nisan 2022, Cuma 07:16
Çok çok güzel hayırlı olsun
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha