Bodrum'un 2023 turist sayısı hedefini açıkladı

Bodrum'un 2023 turist sayısı hedefini açıkladı
10 Aralık 2022, 22:57
Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından olan Bodrum'a, 2022 yılı içinde hem hava hem de deniz yoluyla 1 milyon 135 bin yabancı turist geldi. Üst segment oteller başta olmak üzere kentteki çok sayıda otelde, yaz sezonunda yüzde 100 doluluk yaşandı.

Hedefimiz 1.5 milyon turist, uçak kapasiteleri artacak

Uluslararası fuarlarda Bodrum'a talebin yüksek olduğunu söyleyen BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, " Gelecek sene herhangi bir olumsuzluk olmazsa Bodrum turizminde hedefimiz 1,5 milyon turist. Bunun başında İngilizlerin olacağını düşünüyoruz, eski günlere dönmeleri durumunda Rusya ve Ukrayna'dan talep bekliyoruz. Almanya ve Orta Avrupa ülkelerinden Bodrum'a talep bekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Londra'da yapılan turizm fuarına katıldık. Hava yolu şirketleri ve acentelerle görüştük. Uçak kapasitelerinin artırılacağını söylediler. Bu kapsamda uçaklarda dolulukların olacağını düşünüyoruz" dedi.

Yorumlar
Ben Deniz
11 Aralık 2022, Pazar 08:56
Rezil altyapısı, fiziki ve gürültü kirliliği ve trafik sorunu ile 2022 deki turist sayısını zaten zor ağırladık,2023 de fazlası gelirse felç oluruz herhalde,
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha