Bodrum'u fırtına vurdu...Antalya için de uyarı...

Bodrum'u fırtına vurdu...Antalya için de uyarı...
26 Kasım 2019, 08:01
Bodrum'da dün akşam başlayan yağmur, ilerleyen saatlerde yerini fırtına ve şiddetli yağışa bıraktı.

Bodrum fırtına ve şiddetli yağış sebebiyle sular altında kaldı. Birçok bölgede su taşkınları meydana geldi. Bazı iş yerlerini ve evleri su bastı. Turgutreis, Bodrum karayolu kısa süreli trafiğe kapatıldı. Bodrum - Kos, Bodrum - Datça feribot seferleri iptal edildi.

Uçaklar piste inemedi

Milas - Bodrum havalimanına iniş yapmak isteyen yolcu uçakları piste iniş yapamayarak başka havalimanlarına yönlendirildi. Dere Sokak tamamen sulara gömüldü.

Atatürk Bulvarı, Gümbet Kavşağı, Konacık Kavşağı sular altında kalınca trafik polisleri yolu kısmi olarak trafiğe kapatıp, kontrollü geçiş sağladı. Bodrum Belediye ekipleri ise tıkanan mazgalları temizlemek için 1 metrelik suya girdi.

Antalya Valiliğinden otellere de uyarı

Öte yandan Antalya Valiliği de meteorolojik verilere göre şiddetli yağış ve fırtına beklenen kentte olumsuzluk yaşanmaması için bir dizi tedbir aldı. Antalya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada tedbirlerin olumsuzluk yaşamaması için uygulamaya koyulduğu duyuruldu.

Fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, sel ve su baskını, seraların zarar görmesi, yıldırım, ulaşımda aksamalar, trafik kazaları gibi olumsuzluklar meydana gelebileceği hatırlatılan açıklamada vatandaşlar, kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli hazırlıkların yapılması ve tedbirlerin eksiksiz olarak alınmasının önem taşıdığına dikkat çekildi. Otel ve diğer konaklama tesislerine fırtına ve şiddetli yağışa karşı gerekli tedbirleri almaları konusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından uyarılar yapılacağı belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha