Bodrum lahmacundan sonra lüks oteldeki döner fiyatını tartışıyor!

Bodrum lahmacundan sonra lüks oteldeki döner fiyatını tartışıyor!
24 Haziran 2020, 10:54
25 liralık ayran 70 liralık lahmacun fiyatlarıyla gündeme gelen Bodrum'da yeni bir hesap pusulası tartışılıyor.

Bodrum her yaz bazı restoran ve otellerin uyguladığı fahiş yiyecek içecek fiyatlarıyla gündeme geliyor. 25 liralık ayran ve ve 70 liralık lahmacun fiyatları geçtiğimiz yıl gündemi uzun süre meşgul etmişti.

Lüks otelde 370 liraya döner

Hürriyet Yazarı Savaş Özbey, Bodrum'da dudak uçuklatan yeni bir hesap pusulasının ortalıkta dolaştığını yazdı. Özbey, '370 liraya döner' başlıklı bugünkü yazısında şu ifadeleri kullandı: "Böyle haberleri verdikçe Bodrum’un orta halli esnafı bozuluyor: '1000 liraya şezlong, bilmem kaç liraya lahmacun diye yazdıkça bütün beldede fiyatlar böyle zannediliyor, insanların gözü korkuyor. Oysa burada her bütçeye uygun işletmeler var' diyorlar. Haklı oldukları bir yan var tabii ki. Ama işin lüks ayağı da haber; insanlar okumak, takip etmek istiyor. Nedense pahalı lahmacunu başkası yiyor, başkasının çenesi yoruluyor"

Mandarin Oriental'ın plajında türk kahvesi 53, kola 61, döner 369 lira

Bodrum'daki fahiş fiyat tartışmalarına yeni bir merhale getirecek bir hesap pusulasının ortalıkta dolaştığını ifade eden Özbey, yazısına şöyle devam etti: " İddiaya göre geçen cuma, öğle 13.30 sularında Yalıkavak’taki Mandarin Oriental otelinin plajı Blue Beach’te ödenmiş. Kalemlere tek tek baktığınızda pide, kola, döner, Türk kahvesi gibi hemen herkesin her gün tükettiği, çok da lüks sayılmayacak yiyecek-içecekler var. Toplam hesap 2 bin 263 lira. Zaten fiyatlar Euro ile, sonradan liraya çevrilmiş. Türk kahvesinin 53, kolanın 61 lira olmasını geçtim. Beni asıl çarpan, dönerin 369 lira olması. Dört kişi ısmarlamış; sadece dönere verilen para 1478 lira. Kuruşlarıyla 1480. Döner yiyeceğine danaya girersin"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha