Bodrum, Kemer ve Didim'e 600 milyon dolarlık 3 otel!

Bodrum, Kemer ve Didim'e 600 milyon dolarlık 3 otel!
03 Ekim 2023, 09:24
Antalya Belek’teki Ela Excellence Resort Belek sahibi Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık yeni turizm yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, yeni turizm yatırımlarıyla ilgili Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'e değerlendirmelerde bulundu.

600 milyon dolara yapacağımız 3 otelle yatak kapasitemiz 3 bine yükselecek

Ela Excellence markasını zincir haline getirmek için turizm yatırımlarına devam edeceklerini dile getiren Akbalık, yeni adreslerinin Bodrum, Kemer ve Didim olacağını söyledi. Üç otelin inşaat yatırımının 600 milyon dolar olacağını belirten Ahmet Akbalık, toplam yatak kapasitesinin 3 bine yükseleceğini kaydetti.

Aynı bölgede aynı tip tesisler yapılıyor yatak doluluğu yüzde 38

“Turizmde 2024 yılı daha iyi olacak” diyen Akbalık şu değerlendirmeyi yaptı: “Türkiye’nin turizm potansiyeli çok yüksek fakat ürünlerimizi çeşitlendirmemiz lazım. Aynı bölgede, aynı tip tesisler yapılıyor ve yatak doluluğu yüzde 38. Bu oran Fransa’da yüzde 65. Kapasite ile talep aynı oranda gitmeyince fiyatlar artıyor ve nitelikli turist getiremiyoruz. Politikaların yeniden tasarlanması gerekiyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha