Bodrum'da taksici dehşeti!

Bodrum'da taksici dehşeti!
23 Temmuz 2020, 10:36
Sözcü yazarı Rahmi Turan, "Orman Kanunu" başlıklı bugünkü köşe yazısında gözde tatil destinasyonu Bodrum'daki taksici dehşetini gözler önüne serdi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'ın yazısından bir bölümü dikkatinize sunuyoruz...

Bodrum kalabalıklaştı…

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda çok daha kalabalık olacağı kesin…

Nüfus kalabalıklaştıkça olaylar da artıyor. Yakından tanıdığım Y.A. adındaki genci yüzü sapsarı ve heyecan içinde görünce sordum: “Hayrola, ne oldu böyle?”

Soluk soluğa idi: “Sorma abi…

Az kalsın fena halde dayak yiyecektim. Kudurmuş gibi saldırdılar” dedi.

“Anlat, ne oldu?”

“Bizim çocukları arabayla Yalıkavak Marina'ya bıraktım, geri dönüyordum. Bir otomobil yolumu kesti, içinden çıkan iki kişi, küfrederek saldırdı. Arabamı tekmelediler, camları yumrukladılar. ‘İn aşağı lan' diye bağırıp hakaret yağdırdılar. Arabadan çıksaydım fena dayak yiyecektim. Etraftan yetişenler kızgın ve azgın adamları uzaklaştırdılar…”

“Allah Allah…

Neden böyle yaptılar?”

“Beni korsan taksici zannetmişler… Saldıranlar Bodrum'un taksi mafyası… Önceki gün Göltürkbükü'nde, korsan taksici zannettikleri masum bir vatandaşın ağzını burnunu kırmışlar. Bu zorbalar önlenmezse Bodrum'da daha birçok masum insan ‘korsan taksici' zannı ile dayak yer.”

***

Y.A.'nın anlattıklarından sonra araştırdım. Gerçekten bu tür birçok olay meydana gelmiş. Özellikle Göltürkbükü'nde taksiciler, korsan taksi zannettikleri araçların yolunu keserek birçok sürücüyü tehdit etmiş, bazılarını da dövmüşler.

Tüm bunların sebebi ekonomiye dayanıyor.

Bodrum'da taksimetrelerin fahiş oluşu ve artan taksi ücretleri insanları korsan taksiye yöneltmiş…

Mesela normal bir taksinin 80 veya 100 liraya gittiği yere, korsan taksi 30 veya 35 lira gibi bir ücretle gidiyor.

Bu nedenle, kaçak hizmet veren korsan taksiler rağbet görüyor.

Yazının tamamı için tıklayınız...

Yorumlar
Veli
25 Temmuz 2020, Cumartesi 08:29
Rahmi turanı severek okuyorum köşeyazılarını busefer olmadı rahmiabi hiç olmadı bilgi sahibi olmadanfikirsahibi olunmayacaginisizdahaiyi bilirsiniz aynı zamanda korsantaksiyide kınamadı beklerdim ayrıca birtaksinin görüntülü altında oldugunuda hatırlatırım ve sorunlarını da bölmenizin birtaksiciylede sohbetetmeni isterim saygılarımla tepe taxi gümbet bodrum
kaya acar
25 Temmuz 2020, Cumartesi 09:24
sayın yazar keşke korsan taksiler hakkında da birşeyler yazabilme cesaretini gösterseydiniz.
Ahmet alan
24 Temmuz 2020, Cuma 03:49
3 yıl oldu zam almıyoruz
Ahmet alan
24 Temmuz 2020, Cuma 03:47
sen birinin yalanıyla nasıl yola çukarda haber yaparsın Hayatınız yalanla kurulu Ne zaman taksiye bindin kaç km yol gittin kaç lira ödedin Cvp ver ama doğru yaz yalan söyleme
Sedat sevil
24 Temmuz 2020, Cuma 03:27
Bu zorbalık nereye kadar . Terbiyesizzlik.bu Bu ülkede bu tür kavgaların cezai işlem olması lazım ağır hapis cezası gibi Kimse kimse ye vuramaz yargı var adalet var siz kimsiniz insanlara saldırıyorsunuz
Erhan Leylekci
24 Temmuz 2020, Cuma 02:09
Bodrumu yönetenlerin başarılarının devamını dilerim.
Zeki ÖZDAŞ
24 Temmuz 2020, Cuma 01:05
Bizler ekmek derdindeyiz. Kimsenin malına canına kastımız yok Korsanın 35 , 40 liraya gittiği yere biz dolu gidip boş dönüyoruz 20 lira aracın yakıtı var korsan dolu gidip dolu dönüyor .taksinin bir yıllık hiç çalışmadan gideri 10bin tl. Konuyu bilmeden yorumlar yapılıyor.
Ersoy
24 Temmuz 2020, Cuma 01:03
Bilip bilmeden haber yapıyosunuz. Bugün normal bi arabanın sigorta ücreti 700 800 tl iken ticari taxinin 2500 3000 tl olduğunu ticari olduu için her sene muyane olduunu yıllık belli bir vergisi olduunu ve bunun gibi bir sürü giderleri olduğunu araştırma gereği duymada taxi fiyatları faiş diyosunuz. O zaman bende deeim ki devlet bizden vergi almasın sigortalarımız düşsün hersene vize olmasın yani korsanlarla aynı sartlar bizede sağlansı bizde fiyatları düşürmeye razıyız. Peki ben size birşey sorayım diyelim ki siz bir esnafsınız bi dükkanınız var hemen sizin karşınıza bi dükkan açılıyor sizle aynı işi yapıyor vergi vermiyo kira vermiyo sizin fiyatınızın yarısına satıyo acaba ne yapardınız çook merak ediyorum. Şunuda unutmayı türkiyedeki bütün taksi fiyatlarını o ilin komisyonları belirler sanki taksici ayarlıyor gibi lanse ediyosunuz. Bence bişey yazmadan önce iki tarafıda iyi araştırıp hakkaniyetli bir şekilde yazılması gerektiğini düşünüyorum
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha